Runtour Olomouc

V sobotu 16.7. 2022 se konal v Olomouci další díl běžeckého seriálu RUNTOUR. Tohoto klání se zúčastnilo několik členů našeho klubu a i dalších běžců z Kopřivnice.

V Olomouci se běhalo na tratích 3, 5 a 10 km. Na 3 km trať se postavila na start Martina Mazáčová, její syn Michal Mazáč a dále Hana Mikala Pokludová.  Martina doběhla v čase 11:19, v kategorii žen na 2. místě v absolutním pořadí. Michal doběhl v čase 11:09 a obsadil celkově 9.místo. V rodinných týmech (sčítá se čas dospělého a dítěte)  porazili všechny soupeře a zvítězili. Hana Mikala Pokludová protnula cíl v čase 15:04 na 3.místě v kategorii.

Na 5 km trať se postavili z našeho klubu  na start David Hanke, Martina Mazáčová,  člen Pomalých šípů Josef Orság.  David absolvoval trať v čase 18:43, svoji věkovou kategorii vyhrál, celkově skončil na 12.místě. Martina doběhla v čase 19:46, obsadila ve své kategorii 2.místo a v celkovém pořadí žen 3.místo. Josef doběhl trať ve svém osobním rekordu na 5 km, v čase 23:39 minut.

Ve 13.30 přišla na řadu královská 10 km trať za účasti elitních běžců včetně aktuálního mistra ČR Martina Zajíce. Tuto trať z členů našeho klubu absolvovali: David Mikala , David Hanke, Martina Mazáčová. Dále z kopřivnických běžců tuto distanc běžela členka Pomalých šípů Kopřivnice – Taťána Petrášová , členové Pohoda týmu –  Olda Rys a Katka Bortlová.

Nejrychlejší  z této sestavy byl David Mikala, zaběhl čas 37:52, obsadil v kategorii 3. místo. David Hanke měl cílový čas 43:11, v kategorii 2.místo, Martina dosáhla času 44:12, v kategorii 2.místo. Další z kopřivnických běžců Taťána Petrášová doběhla v čase 51:44 , Katka Bortlová v čase 53:45, Olda Rys v čase 56:34.

V rámci závodu byla soutěž tzv. tandemů. Započítával se součet časů jednoho závodníka z 5 km a jednoho závodníka z 10  km. V kategorii mužů zvítězil s minutovým náskokem tandem našeho klubu David Hanke a David Mikala, kteří tak obhájili vítězství ze závodu Runtour v Ostravě.

V kategorii žen obsadili druhé místo tandem Martina Mazáčová spolu s Taťánou Petrášovou. Na vítězný tým jim chybělo pouze něco málo přes minutu.