Anička má další medaili z MČR, tentokrát na dráze

Další úspěšný závod v nabité a povedené sezoně má za sebou mladá běžkyně AKEZ Kopřivnice Anička Slívová. Ve slovenské Žilině, kde se uskutečnilo společné mistrovství České republiky a Slovenska v běhu na 10 000 metrů na dráze, vybojovala ve své kategorii juniorek bronzovou medaili.

Naše Anna Slívová má v letošní sezoně hodně nabitý program. Jen dva týdny před závodem v Žilině získala titul mistryně České republiky v kategorii do 18 let (U18) na republikovém šampionátu ve skyrunningu (horském běhu) na Ještědu. Nyní se vydala do slovenské Žiliny na společný česko-slovenský šampionát v běhu na 10 kilometrů na dráze a opět to cinklo. Reprezentantka kopřivnického AKEZ v kategorii juniorek doběhla na třetím místě v čase 38:05,61 minut, což je nový osobní rekord. Vítězkou juniorského závodu se stala Eliška Hostková (ASK Slavia Praha) v čase 36:19,84 před Ivou Geiselovou (TJ Šumperk – 36:33,31 min. Z výkonu Aničky jsem byl nadšený, protože se projevila jako velká bojovnice, když v prudkém lijáku zaběhla své osobní maximum a jak soupeřky postupně odpadávaly, ona stále držela námi plánované tempo až do cíle. V cíli držela pěsti maminka Zuzana Slívová s mojí ženou a já v dešti podél trati sledoval celý ten souboj zblízka. Byly to nervy, ale Anička to dala a i když jak sama říká dráhu moc nemiluje a kroužit 25 kol je na palici, myslím, že byla šťastná, že to zvládla a my ostatní s ní.

V dalším pokračování běžecké sezony bude program opravdu nabitý. Už 13.5. nás čeká MČR juniorek v běhu do vrchu v Hodkovicích nad Mohelkou- Ještěd, kde myslím, že Anička má velkou šanci obhájit bronz a stříbro z posledních dvou šampionátů, případně zabojovat i o titul. 17-18.6. se koná v Praze mistrovství juniorů na dráze, kde Anička poběží pravděpodobně 3000 m a 1-2.7. je v Ostravě MČR do 22 let na dráze, kde by se Anička chtěla nominovat na závod na 5000 m. Mezitím bude ještě běhat ženskou ligu v drese Opavy a juniorskou za svůj mateřský klub AKEZ Kopřivnice, kde bude střídat trati podle potřeby od 1500 m až po 5000 m.