Prusinovice 2011

Prusinovická desítka letos přilákala na start rekordní účast 434 běžců v hlavním závodě a 250 dětí v rámcových bězích. I když tu letos byla absence mezinárodní běžecké špičky, přesto se pořadatelé závodu tázali, zda odolá traťový rekord, který zaběhl v roce 2009 Tanzánec Ngiba Ezekel Jafari, časem 29:26min. Již od roku 2002 odolává traťový rekord v kategorii žen olomoucké Petry Kamínkové 34:37 min.

Po startu se vytvořila osmičlenná skupina, kerá se v kopcovitém terénu postupně trhala. Rozhodující část závodu byla mezi osmým a devátým kilometrem, kdy se od čelní skupiny odpoutal Jan Kreisinger z AK ASICS Kroměříž. Jeho stupňujícímu tempu již nikdo z dalších běžců z čela závodu nestačil. Do té doby špici závodního pole tvořila skupinka dalších tří běžců – Jiří Homoláč z VSK Univerzita Brno, Albert Minczér a Tamás Tóth z maďarského Benedek Teamu. Kreisirgerův čas v cíli byl 30:49 min. Výborně se držel náš Vašek Bitala, který v silné konkurenci skončil na dvanáctém místě. Další náš běžec Jirka Bednařík ve své běžecké kategorii nenašel konkurenci. Jirka zvítězil v čase 45: 41 min. Hoši blahopřejeme Vám!

V kategorii žen si odnesla vítězství Petra Kamínková z AK Olomouc časem 35:48 min. Bylo to již její jedenácté vítězství v tomto závodě. Druhá doběhla Lubomíra Maníková z ASK Spartak Dubnica za 39:07 min. Petra Pastorová z MK Seitl Ostrava byla třetí v čase 39:30 min.