Příborský běh

Sobota 20.5.2023:  Pátý závod Lašské běžecké ligy – Příborský běh ovládl Kuba Ambros.

Ten uspořádalo město Příbor spolu se skautským oddílem v Příboře a ve spolupráci se sponzory.
Závod byl určen jak sportovcům, tak hobíkům, takže délku tratě si  mohl každý zvolit podle sebe. Kategorie hobby – 4,6 km (2 okruhy),  kategorie sport – 9,2 km (4 okruhy) a 4-členné štafety, její složení muselo být 2 muži+2 ženy, každý člen běžel jeden okruh 2,3 km. V rámci tohoto závodu byly i závody dětí různého věku a na různých distancích.

Na závodech dětí se na stupních vítězů umístili zlatý Míša Mazáč, stříbrné Albína Mikalová a Elena Nováková a bronzoví Klára Máchová a Matouš Mikala

Hlavní závod -v době startu počasí přijatelné, 17 stupňů, oblačno až polojasno. Konkurence byla lehce ovlivněna tím, že se ve stejný den konaly další závody v blízkém okolí. Přesto se zúčastnil velký počet členů AKEZu a to jak v kategorii dětí, tak především v kategorii dospělých. V závodě dospělých náš klub obsadil jak kategorie hobby a sport, tak i štafety. První se vydali na trať závodníci kategorie sport, 2 minuty po nich kategorie hobby a za další 2 minuty štafety.

V kategorii hobby (4,6 km) nás reprezentovaly Petra Nováková, v kategorii 5., v čase 25:12 a Aneta Pobořilová v juniorkách, 2.místo v kategorii, s časem 25:46

V kategorii sport (9,2 km) jsme měli početné zastoupení. Celkové vítězství vybojoval Kuba Ambros, který protnul cílovou pásku v čase 34:13. Za ním doběhl David Mikala, svou kategorii vyhrál časem 36:02. Těsně za ním skončil Milan Vinklárek, v kategorii doběhl na 2.místě, čas 36:11. S více jak minutovým odstupem se dostal do cíle David Hanke, bral stříbro v kategorii za 2.místo (38:05), za těžko porazitelným Markem Škapou. Další, kdo z našeho klubu doběhl do cíle, byla Marťa Mazáčová (40:57), která svou kategorii suverénně vyhrála, celkově v ženách doběhla druhá za o generaci mladší Bárou Lučanovou, dalším v pořadí byl David Sobek, 8. ve své kategorii (42:15), Zuzana Hyvnarová (43:43) si odvezla stříbro v kategorii, Martin Hrnčíř  (44:17) 4.místo v kategorii,  Jirka Štefek (48:44) 8. v kategorii, následovala Táňa Petrášová, 4. místo v kategorii (49:48), dalším byl Pepík Kvita, který obsadil 1.místo ve své kategorii, časem 52:34.

Medailové žně dovršila zlatá štafeta ve složení Pepík Býma, Verča Pavlíčková, Lenka Quittová a Míša Mazáč v čase 37:34

Všem zúčastněným členům našeho klubu a že jich nebylo málo, patří gratulace k dosaženým časům a umístění.