Štramberská desítka – vítězství opět pro Kubu Ambrose

V sobotu 27.5.2023 uspořádal Mojmír Kramoliš se svým týmem již 42.ročník Štramberské desítky. Zázemí závodu bylo situováno na hřiště u základní školy. Účast byla ovlivněna jinými závody v okolí ve stejný den, přesto cílem proběhlo 63 závodníků. Závod je zařazen do Lašské běžecké ligy.

Z našeho atletického klubu se na start postavilo a cílovou čáru protlo 13 mužů a 4 ženy.

V nejmladší kategorii mužů obsadili první 3 místa členové našeho klubu. Zvítězil Kuba Ambros, těsně druhý skončil Zbyněk Škuca a třetí místo patřilo Milanovi Vinklárkovi. Všichni 3 absolvovali závod pod 40 minut.

V kategorii mužů 40-49 let doběhl na druhém místě Milan Sochor, za vítězným Martinem Holišem, třetí skončil náš hospodář  David Mikala, který ztratil druhou pozici až v samotném závěru. Oba to stihli taktéž pod 40 minut.

Kategorii mužů 50-59 let ovládl Robert Chrudina, s časem hluboko pod 40 minut. O druhé místo panoval těžký souboj v posledním kilometru. Stříbro nakonec vybojoval zástupce našeho klubu David Hanke před třetím Danem Šindelkem.

V kategorii mužů 60 a výše obsadil šesté místo guru naše atletického klubu Pepík Kvita a vysloužil si cenu nejzkušenějšího závodníka.

Kategorii zkušenějších žen naše holky jednoznačně ovládly. Zvítězila, a to i v ženách celkově, Martina Mazáčová, které chyběly 3 sekundy na 2 roky starý traťový rekord Aničky Slívové. Druhá skončila Soňa Petrová a třetí Katka Polášková.

Rád bych ještě vyzdvihl parádní čas 44:44 Davida Sobka, který se dlouho držel čelní skupiny a skončil na 11. místě v kategorii.

Závěrem je třeba podotknout, že máme velmi širokou základnu kvalitních běžců a běžkyň a barvy našeho klubu jsou hodně vidět.
Za výbornou reprezentaci klubu patří všem členům poděkování a přání hodně úspěšných a pocitově spokojených závodů.