Posouzení zdravotní způsobilosti k tělovýchově a sportu

Vážení rodiče, níže najdete aktuální informace k žádosti o posouzení zdravotní způsobilosti k tělovýchově a sportu (lékařské prohlídce):

1) Ve věci posouzení zdravotní způsobilosti k tělovýchově a sportu se prosíme obracejte na své pediatry nebo na pracoviště sportovního lékařství (Klinika sportovní medicíny Ostrava, Tělovýchovné lékařství Frýdek-Místek, Nemocnice Ostrava-Vítkovice…).

2) Členové AKEZ Kopřivnice do 8 let věku se neúčastní mistrovských soutěží (organizovaný sport), tudíž by měl posouzení o zdravotní způsobilosti k tělovýchově a sportu poskytnout pediatr (viz Výklad ČAS k vyhlášce MŠMT umístěný na našich stránkách).

3) Členové AKEZ Kopřivnice od 8 let věku se účastní mistrovských soutěží (výkonnostní sport), tudíž je na zvážení pediatra, zda posouzení o zdravotní způsobilosti k tělovýchově a sportu poskytne, či Vás požádá o zajištění klidového EKG, na základě kterého posouzení poskytne, či Vaše dítě pošle na pracoviště sportovního lékařství .

4) Ambulance kardiologie na kopřivnické poliklinice nebude nadále poskytovat zjištění a popsání EKG sportovcům mladším 15 let, na základě kterého mohl pediatr vystavit posouzení o zdravotní způsobilosti k tělovýchově a sportu.

5) Sportovcům starším 15 let doporučujeme absolvovat posouzení o zdravotní způsobilosti k tělovýchově a sportu na pracovišti sportovního lékařství.

6) posouzení o zdravotní způsobilosti k tělovýchově a sportu je nutné absolvovat alespoň 1 x za rok.

7) Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice svým členům posouzení o zdravotní způsobilosti k tělovýchově a sportu nezprostředkuje.

Označeno v Atletika pro děti, Děti, Mládež
Facebook
AK EZ Kopřivnice