„Pomalé šípy“ nabírají rychlost

Před rokem se ostřílení kopřivničtí běžci z AKEZK  rozhodli podat pomocnou ruku nadšencům, kteří chtěli  zaběhnout „Běh rodným krajem Emila Zátopka,“ náročnou 22 kilometrovou trať  z Kopřivnice, místa rodiště  čtyřnásobného  olympijského vítěze Emila Zátopka, do Rožnova  pod Radhoštěm na místo jeho posledního  odpočinku. 

Myšlenka společných tréninků pod vedením úspěšného běžce Saši Neuwirtha, se záhy uchytila. Saša byl pro začínající běžce velikou inspirací. Svědčí o tom jeho osobní rekordy na 10 km za 30:14,5,  20 km za 1:03: 56, maraton zaběhl ve vynikajícím čase 2:18:51.

Samozřejmě, že skupina začátečníků si dávala skromnější cíle. Jejich záměrem vloni bylo uběhnout zářijový půlmaraton. To se jim povedlo. Po  úspěšném absolvování závodu se rozhodla tato parta pokračovat v běhání. Sešli se opět letos v březnu se stejným cílem. Co nejlépe zvládnout  BRKEZ, který se uskuteční 22. září  2018.

Tímto  chceme oslovit veřejnost. Přidejte se k sehrané partě, která si dala jméno  ,,Pomalé šípy.“  Společné bezplatné tréninky pod vedením Saši Neuwirtha jsou určené pro širokou veřejnost. Sraz zájemců o běhání je každé úterý od 17 hodin na hřišti  Základní školy Emila Zátopka. Bude se běhat nejen na dráze, ale i v blízkém okolí.

Jiří Harašta

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
1 komentáře “„Pomalé šípy“ nabírají rychlost
  1. Monika Máchová napsal:

    JE TO SUPER,ŽE AKEZ UMOŽŇUJE „NÁM HOBÍKŮM“ SPLNIT SI SVÉ CÍLE. JÁ SI PO ODBĚHNUTÍ MINULÉHO ROČNÍKU BRKEZ NEDOVEDLA PŘEDSTAVIT, ŽE ZASE BUDEME BĚHAT, JAK SE ŘÍKÁ, „KAŽDÝ NA SVÉM PÍSEČKU“. SPOLEČNÉ TRÉNINKY JSOU ZÁBAVNĚJŠÍ, HECUJÍ K LEPŠÍMU VÝKONU A TRENÉR NEVÁHÁ PORADIT, JAK SE SVÝM TĚLEM PRACOVAT. HESLEM U MĚ ZŮSTÁVÁ „NENÍ DŮLEŽITÉ VYHRÁT, ALE ZÚČASTNIT SE,“ POSTAVIT SE 22.9.2018 NA START A PROBĚHNOUT SI TU KRÁSNOU TRASU ZNOVA.
    TAK SE K NÁM NEVÁHEJTE PŘIDAT,VŽDYŤ BĚH JE TEN NEJPŘIROZENĚJŠÍ POHYB A NAVÍC ČISTÍ HLAVU! KAŽDÉ ÚTERÝ JSME OD 17,00 HOD. NA HŘIŠTI E.ZÁTOPKA. Monika

Facebook
AK EZ Kopřivnice