Atraktivní nabídka se neodmítá

 

 Když  jsme v závěru minulého roku obdrželi pozvánku  z partnerského města Castiglione del Lago na ultramaraton, ani chvíli jsme neváhali. Okamžitě jsme se začali  zajímat o bližší  informace – o  závodě,  o délce pobytu , ubytování… Bohužel nepřišla žádná konkrétnější odpověď. Následovala odmlka. Měli jsme obavy, zda se něco nestalo. Z různých stran jsme byli uklidňováni, že italové si běžně dávají na čas, co se i po několika týdnech potvrdilo.Urgence zabraly a pozvání našeho partnerského města začalo nabírat viditelné kontury. Dozvěděli jsme se, že „Ultramaraton Strasimeno“ se uskuteční v neděli  18. března 2018. Tento závod nabízí  délku tras 10 km , půlmaraton,  34 km, maraton a 58 km.

Náš běžecký čtyřlístek při uvítání s italskými hostiteli

Na základě této nabídky jsem oslovil  běžce našeho  Atletického klubu  Emila Zátopka Kopřivnice, zda mají zájem jet na krátkodobý zájezd od pátku do pondělí do partnerského města Castiglione del Lago spojený s běháním. Po několikadenním váhání se rekrutovala čtyřčlenná sestava ve složení Darinka Krausová, Tomáš Jurák, Saša Neuwirth, Milan Sochor. Ze zkušeností víme, že největší překážkou v zahraničí bývá jazyková bariéra. Tentokrát z naši strany nebyl větší problém. Milan Sochor zvládá italštinu, navíc všichni  členové výpravy se domluví anglicky.

Darinčin trénink po příletu, v kouzelném prostředí Castiglione del Lago

Pak již jsme napjatě čekali na sdělení kontaktních osob v Itálii. K uklidnění došlo až pár hodin před odletem, když jsme se dozvěděli  jméno a kontakt na řidiče, který bude čekat na letišti v Římě. Vedoucímu výpravy Milanovi Sochorovi jsem zdůrazňoval ať hodně fotí, z důvodu uchování dlouhodobých vzpomínek. O tom, že si tento úkol vzal Milan a členové výpravy náležitě k srdci, svědčí pořízené záběry z letadla a pár hodin po příletu.  „Ciao!“

Jiří Harašta

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice