Pivovarský kros 18.3.2023

Závod série Paličák Trophy 2023 se konal v sobotu v Palačově. Start byl na půdě minipivovaru Paličák a zúčastnila se jej řada běžců z našeho klubu. Trasa byla šotolina, louky, les, klasický podmáčený terén a pár asfaltových přeběhů.

12 km závod s převýšením 350m+ byl rozdělen pouze na muže, ženy a canicross.

Vítězství v ženské kategorii si odvezla Dany Valová časem 1:07:21, na stupně vítězů se probojoval v kategorii canicross i junior Matouš Mikala, který časem 1:34:00 bral bronz.

Skvělé výkony ukázali také David Mikala (1:02:00), Marek Pop (1:02:16), Adam Lošák (1:11:16) a  Šípák Pepa Orság (1:16:40)

Co nám o závodě řekli?

Daniela Valová: Krásný jarní trailový závod se zajímavým výškovým profilem a celkově nádhernou, ale zároveň velmi náročnou trasou :). Prostě bahýnko všude, kde si ho jen lze na těle představit :). První místo potěšilo o to více, jelikož jsem si jako pár dalších spoluběžců naběhla navíc cca 500m :D. Běhu zdar 🙂

David Mikala: Krosový závod v Palačově mě zaujal především trasou v místě, které moc neznám a přitom tak blízko mému bydlišti. Profil tratě a převýšení bylo vcelku náročné, ale umístěním zajímavé pro závodníky a v okolí takový běh těžko najít. Navíc rodinná atmosféra zázemí a zlatavý mok v cíli velice příjemným zakončením sobotního slunečného odpoledne. Příští rok se zase rád zúčastním.

Marek Pop: Krásný nový závod série Paličák Trophy se startem v příjemném prostředí pivovaru v Palačově. Dvanácti kilometrová krosová trať budila respekt a to se taky potvrdilo. Závod byl náročný a trať měla vše, co ke krosu patří. Nebylo kde si odpočinout a člověk makal stále naplno. Před cílem v seběhu jsem se dostal na sedmé místo, ale nakonec do cíle dobíhám na 8. místě těsně za Davidem Mikalou. Oba jsme před cílem udělali stejnou chybu a trať si nedobrovolně prodloužili o bezmála 500m 😄. V cíli zasloužené pivečko přímo u zdroje a sdělování dojmu s ostatními běžci 😊. Závod určitě doporučuji. Jak organizačně tak i trasou.

Adam Lošák:  Krosový závod v Palačově se mi moc líbil, trať byla kopcovitá a místy bylo hodně bahno,
Nejvíce náročná část celého závodu za mě byla Petřkovická hora, která si myslím že prověřila mnoho závodníků.
Dalšího ročníku se určitě opět rád zúčastním.