Jarní Rundál Ostrava 25.3.

V Ostravě byl v sobotu 25.3.2023 spáchán první díl běhacího seriálu Rundál. Šlo o jarní Rundál. Trať 5,2 km vedla Bělským lesem, z větší části po asfaltovém a z menší části šotolinovém povrchu. Počasí bylo jarní až aprílové. Při závodu žen se v polovině snesl z nebe ze začátku lehký deštík, který následně vyvrcholil slejvákem s kroupami 🙂

Z našeho klubu se zúčastnili 3 členové. První šel na start Míša Mazáč, který běžel dětský závod o délce  cca 1 km, v čase 3:04  suverénně, systémem start-cíl vyhrál.

Jako druhá šla do závodu Marťa Mazáčová. Asi do 2. kilometru běžela s Markétou Kašnou v tandemu, během něhož si vytvořily rozhodující náskok před ostatními závodnicemi. Nakonec Marťa obsadila druhé místo celkově i v kategorii, velmi kvalitním časem 21:26.

Jako třetí se na trať vydal David Hanke. Do 2 kilometru se držel na 4. místě, které ovšem neudržel. Pak začal na své soupeře ztrácet. Nakonec doběhl celkově osmý, v kategorii skončil 4. Za 3. místem zaostal o pouhých 11 sekund. Závod absolvoval v čase 19:35.

Je třeba podotknout, že umístění v kategorii jak u Marti, tak u Davida bylo trošku dáno tím, že oba měli v kategorii o několik let mladší soupeře. Věkové kategorie nebyly úplně standartní 40-53 let 🙂