Pěkné výsledky na Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu

Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu, které se konalo v neděli 11. 11. 2018, hostila letos Ostrava, respektive nám dobře známý vrhačský areál v Martinově. A bylo z našeho pohledu určitě vydařené. Nejvíce nás bylo vidět v nemistrovské kategorii přípravek, kde mezi chlapci ročník 2007/08 zvítězil Dalibor Drda a mezi děvčaty ročník 2007/08 Kristýna Káňová. Třetí příčku přidala Barča Udvarošová, čtvrtou Lucka Šenkeříkové a osmé místo Šimon Holub, takže určitě parádní vystoupení. Neztratili jsme se ale ani v mistrovských kategoriích, i když na bednu to, párkrát těsně, nevyšlo. Mezi mladšími žáky (37 závodníků) vybojoval výbornou pátou příčku Daniel Hanzelka a neméně hezké sedmé místo Honza Jašek. V kategorii mladších žákyň (35 závodnic) doběhla na krásném čtvrtém místě Ema Feilhauerová a devátým místem potěšila Amálka Hanzelková. Mezi staršími žákyněmi (26 závodnic) přidala díky opravdu výbornému výkonu další čtvrté místo Ivana Máchová a mezi dorostenkami (19 závodnic) doběhla mezi zkušenými závodnicemi na velice pěkném pátém místě Tereza Kutáčová, která se atletice věnuje jen něco málo přes rok. Celkem náš klub v Ostravě reprezentovalo dvacet mladých závodníků. Velká gratulace k umístěním v první desítce a velký dík všem zúčastněným za výbornou reprezentaci klubu!!!

Na základě výsledku na Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu byly nominovány Ema Feilhauerová (1. místo v rámci Moravskoslezského kraje) a Ivana Máchová (2. místo v rámci Moravskoslezského kraje) na finále Běžeckého poháru mládeže, které se uskuteční 24. 11. 2018 při Mistrovství ČR v přespolním běhu dospělých a juniorů v Alfrédově. Jde o mezikrajové utkání štafet v němž každý kraj reprezentuje v každé kategorii (mladší žactvo, starší žactvo, dorost) jedna smíšená štafeta složená ze dvou dívek a dvou chlapců. Držíme palce!