Derniéra Lašské běžecké ligy 2018

„Běh kolem koupaliště“ sobota  17.listopad 2018

Tradičně „Běh kolem  koupaliště“ uzavírá osmidílný seriál závodů Lašské běžecké ligy, která  letos oslavila čtvrtstoletí.  Počasí z předcházejících teplých dnů se ze dne na den přeladilo do  podzimního hávu. Běžcům to ale nevadilo. Odrazilo se to na jejich rekordní účasti, kdy se na pětikilometrovou  trať postavilo rekordních 49 závodníků. Vzhledem  k tomu, že v minulých dnech prakticky nepršelo, terén v lesním úseku nebyl výjimečně rozmočený.V krosovém úseku jsem sledoval  běžce. Výhodu měly subtilnější postavy, které kličkovaly po zúženém chodníku motýlí lehkostí.

Dle předpokladů náš Kuba Ambros diktoval tempo závodu do cíle doběhl v čase 17:47. Kuba tím završil vítěznou sérii, kdy zvítězil ve všech osmi závodech LBL 2018 Velikým překvapením závodu byl teprve  sedmnáctiletý junior Martin Čmelík (Leskovec), který od počátku bojoval z našim Davidem Hankem o druhou pozici.Nakonec z tohoto souboje vyšel vítězně Martin Čmelík, v čase 18:24. Pouze o osm vteřin za ním doběhl o třicet let starší veterán  David Hanke.

V kategorii žen zvítězila Helena Kovačíková (Poličná) v čase 21 :58, která se přetahovala o vítězství naší Darinou Krausovou 22:05. Třetí ženou v cíli byla Kateřina Klepáčová (TJ Slezan F-M) za 22:27.

Tradičně naší doménou je veteránská kategorie 60+  Navíc tentokrát v ní startovalo  pouze trio našich  běžců. Podle předpokladů zvítězil Saša Neuvirth (21:03), před Pepíkem Kvitou (24:09.)  a Petrem Jelínkem (26:01).

Kolem koupaliště 2018 výsledky

Lašská běžecké liga 2018

Po dopoledním závodě  proběhlo v klubovně  kopřivnického „Katolického domu“ slavnostní  vyhodnocení LBL 2018. Suma sumárum, celková  účast ve všech závodech LBL 2018 byla  přes 1 100 běžců.

V kategorii mužů  zvítězil náš Jakub Ambros, který s 280 body převálcoval své konkurenty.O celkovém pořadí na dalších  pozicích rozhodoval poslední závod. Druhý byl Lukáš Dlouhý z Příbora  se 130 body a pouhý jeden bodík za ním zaostal  náš Jirka Kramoliš.

V kategorii Masters vyhrál Roman Baláž (Baláž Exteme Team Ostrava) i zásluhou toho, že absolvoval všechny závody s celkovým počtem 193 bodů. V těsném závěsu za ním zaostal náš Saša Neuwirth se 190 body.  Třetí místo v této soutěži obsadil Ivo Nedoma z Příbora.

V ženách dominovala Helena Kovarčíková z Poličné  se 222 body. Druhá byla  Martina Mazáčová, která získala 142 bodů. Třetí místo  obsadila Monika Máchová  se 133 body.

LBL_2018

Po  slavnostním vyhlášení následovala zábava. Pohodovou náladu zpestřil zpěv u kytary, tanec,  čtení příběhu s humoristickým podtextem. Atmosféru dokreslovalo rozmlouvání o minulosti a plánování akcí do budoucna. Největší výdrž opět projevila parta „Pomalých šípů,“ která by se dala přejmenovat třeba na „Nezmaři.“ Již teď se těšíme na setkávání běžců v rámci konání  26. ročníku  LBL 2019.

Autor reportáže a fotogalerie : Jiří Harašta