Parádní MČR ve vícebojích

Mistrovství ČR ve vícebojích bylo pro naše žactvo a dorost prvním vrcholem halové sezony. A velmi povedeným!!! V Praze nás ve dnech 11. – 13. 2. 2022 reprezentovalo celkem šest atletů, kterým se podařilo dovézt tři cenné kovy. V kategorii dorostenek vybojovaly Adéla Tkáčová stříbro a Ema Feilhauerová bronz, v kategorii dorostenců Daniel Hanzelka stříbro.

V kategorii dorostenek patřily Adéla Tkáčová a Ema Feilhauerová k adeptkám na medaili, čekal je ale velmi tuhý boj, ve kterém nebyl prostor na velké chyby. Oběma se velmi vydařily překážky i skok vysoký (8,76-9,00, 162-159). Adéla pak velice dobře zabojovala i v kouli (11,04 m), ve které Ema lehce zaváhala (9,63 m). Klíčovou disciplínou byla dálka, která mohla pořádně zamíchat kartami. Oběma děvčatům ale vyšla velice slušně (559 cm – 540 cm) a závěrečná osmistovka tak byla plná očekávání. Adéla v ní bez problémů potvrdila druhou příčku, která jí patřila už po dálce (2:34,97 min.) a Ema se vynikajícím během propracovala z páté na třetí příčku (2:22,21 min.). Adéla nakonec poskládala dohromady 3676 bodů, čímž vylepšila vlastní klubový rekord, Ema 3604 bodů, což je nový osobní rekord. Start na MČR si mezi dorostenkami vybojovala i Michaela Bělunková. Už to nás velmi potěšilo a v Praze samotné pak i Míšiny tři osobní rekordy – na překážkách (9,70 s), ve výšce (144 cm) a v běhu na 800 m (2:28,51 min.). Koule a dálka jí nevyšly úplně podle představ (8,50 m – 514 cm), i tak si ale posunula vícebojařský osobák na 3066 bodů a vybojovala sedmnácté místo.

Mezi dorostenci šel do boje o cenné kovy s vervou Daniel Hanzelka. Výborný vstup do soutěže, který čítal především nový klubový rekord v dálce 681 cm a pěkný osobák v kouli 12,70 m, si trochu pokazil výškou (168 cm) a úvodní disciplínou druhou dne, tedy překážkami, výbornými výkony v tyči (390 cm) a v závěrečném kilometru (2:51,50 min.) ale úspěšně dokráčel k velkému úspěchu v podobě stříbrné medaile. Celkem si Dan vytvořil čtyři osobní rekordy – dálka, koule, 60 m překážek a 1000 m a jeho celkový bodový zisk 4696 bodů je novým klubovým rekordem v halovém sedmiboji dorostenců.

V pětiboji žákyň výborně zabojovala především mladší ze dvou kopřivnických děvčat Anna Marie Chalupová. Vícebojařské osobáky na překážkách (9,37 s) a ve skoku vysokém (150 cm) byly velice dobrým předpokladem k vylepšení Aniččina výkonu z ostravského Mistrovství Moravy a Slezska. Koule pak sice byla o něco málo slabší (7,63 m), ale dálka znovu výborná (498 cm) a pětiboj zakončila osobním rekordem v běhu na 800 m (2:36,98 min.). Nakonec jí v součtu chyběly jen dva body k překonání třítisícové bodové hranice a za osobní rekord 2998 bodů brala velmi pěkné 14. místo se ztrátou pouhých 43 bodů na první desítku. Velice dobře do pětiboje vstoupila i Alexandra Huňková (60 m př. 9,12, výška 144 cm, koule 10,09 m), ve skoku dalekém se ale lehce zranila a víceboj nedokončila.

Všem gratulujeme k výkonům, které na šampionátu předvedli, medailistům k cenným mistrovským medailím a všem také moc děkujeme za skvělou reprezentaci kopřivnického klubu!!!