Padne v Praze světový rekord v půlmaratonu?

PIM 8.5.2011
( Foto: J. Harašta ) 
Délka  půlmaratonu  je 21, 0975 km. I když  průprava na zvládnutí tratě si nevyžaduje takové úsilí jak  u maratonu, rozhodně  se nesmí podcenit. Běžci musí  mít k němu  pokoru a náležitý respekt.

31. březen se stane pro tisíce běžců prověrkou. Poběží se Hervis ½ Maraton Praha.Téměř dva měsíce před startem nastal stop- stav. Vyprodala se rozšířená kapacita  11 000 startovních čísel. Mezi běžci budou účastníci , kteří chtějí dosáhnout vytoužený cíl, zdolat svůj stanovený  limit. Řada dalších přijede za jedinečným a neopakovatelným zážitkem proběhnout se historickým jádrem Prahy, podél  Vltavy s nádhernými rozhledy na Pražský hrad a panorama naši metropole.

Není to tuctový závod. Koncem tisíciletí získal  zlatou známku  Mezinárodní  atletické asociace IAAF Road Race Gold Label. Praha má další primát. Jako jediný pořadatel  na světě má zlatou známku  pro maraton i půlmaraton.
Proto vzbuzuje  zájem  o účast  špičkových běžců. Leonard  Komon z Keni, světový rekordman  na 10 a 15 km se rozhodl  poprvé závodně absolvovat půlmaraton, s odvážným cílem  zaútočit na nejlepší světový výkon.  Dosud ho drží Zersenay Tadese z Eritreje za 58:23 min. z roku 2010 z Lisabonu. Komonovi by měli na trati  pomoci kluboví pacemakeři  Chesari a Rono.

PIM 8.5.2011
( FOTO: J.Harašta)

Škoda, že došlo k termínové kolizi. Následující den 1. dubna se poběží v Bratislavě ČSOB Maraton Bratislava, kterého se zúčastní přes 7 000 běžců.
V našem kraji je tradičně veliký zájem o vytrvalostní běhy. Na některé z tratí se objeví  i řada běžců z našeho regionu. Někteří zamíří do Prahy, jiní zas do Bratislavy. Určitě se najdou i takoví ,,drsňáci“, co se rozhodnou absolvovat  oba dva závody. Vzdálenost mezi oběma městy je 330 km. Jak znám některé běžce, půjdou po dvaceti hodinách odpočinku do toho!

Označeno v Nezařazené, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice