Oslava běhu na Hornické desítce

Příjemné podzimní počasí a výborné pořadatelské zázemí přilákalo běžce na sobotní Hornickou desítku.Naplnil se tajný sen pořadatelů vytvořit účastnický rekord. V hlavním závodě a doprovodních bězích startovalo rekordních  2 050  závodníků.
Roli  favoritů potvrdili krátce  po startu  Milan Kocourek a naturalizovaný  keňan startující za maďarský Benedek Team, Sawe.  Již na druhém kilometru se podařilo  Milanovi  odpoutat se od svého  soupeře  a postupně navyšoval svůj náskok. Milan Kocourek  zvítězil v čase  29:49 min. Přesto  výrazně zaostal za traťovým rekordem  Miroslava Vanka 39:10 min.( 2004 ).Sawe  byl druhý  v čase 31: 00 min.  S odstupem  doběhl  na třetím místě  polák  Adrian Polec ( Ruda  SL.) v čase  32:38 min. Domácí běžec Petr Mikulenka se dostává po zranění do  formy. Dokázal to umístěním na čtvrtém místě za  32:37 min.
Zástupce našeho klubu Jirka Bednařík  potvrdil standardně výbornou  formu  v průběhu sezony. Zvítězil ve své  veteránské kategorii v čase 43:14 min. Místo aby si vychutnával  důchod formou gaučingu, kromě běhání chodí na brigády, věnuje se rodině, prostě hýří hyperaktivitou. Jiří patří  Ti veliká gratulace!
Sílu maďarského družstva potvrdill Benedek Team.  V kategorii žen zvítězila  Zita Kácser 36:30 min.  Druhá  byla polka  Ewa Kucharska     ( MK Iskra Pscyna ) za  36:37 min. Teprve  třináctiletá naděje českého běžeckého sportu Carmen Beshirová  ( SK Zdice ) doběhla třetí  v čase 36:57 min.  Pouhé tři vteřiny za  ní  skončila houževnatá Petra Pastorová ( MK Seitl Ostrava ).
Celkem 653 dívek  a chlapců  běželo ve dvaadvaceti  kategoriích. Potěšující byla účast  našich  nadějí z Atletické školky  LBK. V silné konkurenci  s dlouholetou tradicí  z Třince, Jablunkova, různých  lyžařských center, se naše děti neztratily. Pod  výborným trenérským vedením  získávají ostruhy a věřím, že do budoucna  bude jejich stopa stále výraznější. ( Podrobný výčet úspěchů ze závodu  naleznete v tomto blogu –   na stránce Atletika pro děti ).

Dalším korálkem do náhrdelníku  akcí byl běh pro zdraví na 1 km ( 589 běžců ) a  běh na 3 333 m (  197 účastníků ).

Celá akce byla pod vynikajícím režijní taktovkou Josefa Nejezchleby. Jeho rutinovaný tým měl  na osmdesát rozhodčích a pořadatelů.

Na závěr je důležité  uvést jména hlavních sponzorů OKD, a.s., Důl Paskov a statutární město Frýdek – Místek. I jejich zásluhou  má  tento závod prestižní postavení v našem regionu.