O splnění jednoho snu..

Marcialonga je závod ve Val di Fiemme v blízkosti Trenta v Itálii. Běží se 70 km na lyžích klasickou technikou a je součástí Světového poháru lyžařských maratónů. Už samotné zařazení závodu do poháru je pro pořadatele prestižní záležitostí.

Když jsem loni na jaře dostal nabídku se ho zúčastnit, nezaváhal jsem ani minutu, splnil bych si totiž dávný sen. Přihláška se podává už v květnu a startovné se pohybuje kolem 1700,- Kč. Hned po přihlášení jsem zahájil Josef Kvitapřípravu výběhem na Radhošť a zařadil jsem do ní posilování rukou, protože v Marcialonze je hodně stoupání. Vrcholem přípravy byly těžké závody typu Ondřejnická patnáctka především Chřibský maratón. Pak už bylo nekonečné čekání na sníh. Dočkal jsem se koncem roku a na Pustevnách najezdil asi 100 km. Hodně jsem si sliboval taky od Jizerské padesátky, kde sice bylo sněhu dost, ale pořadatelé se s úpravou „stop“ moc nevyznamenali. Vlastně ani žádné „stopy“ nebyly. Ale bral jsem to tak, závod v délce 4 hod 20 min je solidní příprava. Hodně mi dal také ozdravný pobyt na Bečvách, kde jsem najezdil 200 km. Zvládl jsem ten nápor dobře a to mě uklidnilo. 70 km určitě dám, ale bude to bolet. To však patří k věci.
Na Marcialongu jsem vzal s sebou manželku Lenku. Jeli jsme tam s výbornou partou ze Zubřího – vstupní poplatek do autobusu byla láhev slivovice.

 

Označeno v Atletika dospělí
Facebook
AK EZ Kopřivnice