Naši běžci uspěli také v dalších závodech Frenštátského poháru

Koncem června a začátkem července pokračoval Frenštátský běžecký pohár dalšími dvěma závody a mezi startujícími nechyběli ani běžci AK EZ Kopřivnice. Ve středu 28. června se konal XXIV. ročník Letního testu, jehož 4,8 km dlouhá trasa vedla především po asfaltových cestách Lomné ve Frenštátě pod Radhoštěm. Na pomyslné stupně vítězů se prosadili všichni naši zástupci. Alexandr Neuwirth zvítězil v kategorii šedesátníků časem 19:11 min. a Jiří Bednařík vyhrál kategorii mužů nad 70 let výkonem 24:55 min., druhé místo pak obsadili Jiří Zátopek v mužích 50-59 let časem 19:06 min., Josef Kvita mezi muži 60-69 let časem 21:23 min. a Petr Navara v kategorii mužů nad 70 let časem 26:51 min. a třetí příčku vybojoval Dalibor Krejčí v kategorii mužů 40-49 let časem 18:20 min. Mezi mládeží tentokrát naše děti chyběly.

O dva týdny později, tedy ve středu 12. července, pokračoval Frenštátský pohár tříkilometrovým závodem Tichavská tůňka, která se běhá obrátkově podél místního toku Tichávky. Opět suverénní zde byl z našich zástupců Alexandr Neuwirth, který vyhrál kategorii šedesátníků ve skvělém čase 11:25 min. Druhé vítězství pak pro naše barvy získal Petr Navara v mužích nad 70 let za rovných 16 min. Za Sašou Neuwirthem pak obsadil druhé místo Josef Kvita s časem 12:30 min. Dalibor Krejčí tentokrát skončil mezi muži 40-49 let šestý v čase 10:48 min., přičemž závodníci na 2. až 6. příčce se vlezli do 13 sekund. Tentokrát se v mládežnickém závodě na 1,5 km představily i děti AK EZ. Kategorii žaček ovládla Barbora Káňová (r. 2006, 5:58 min.) a hned druhá skončila Kristýna Káňová (r. 2007, 6:16 min.).

V pořadí pátým závodem letošního ročníku Frenštátského běžeckého poháru bude ve středu 13. srpna Cena SK Valašského království.