Naše tříčlenná minivýprava vydolovala dvě zlaté medaile

„Městský běh Karvinou“    sobota 8. 7. 2017

Je žhavé letní počasí. Teploměr šplhá ke třicítce. Většina lidí si užívá u vody, anebo odpočívá ve stínu.  Jsou mezi námi i ,,šílenci,“ kteří se rozhodli ještě víc rozžhavit svá těla a rozproudit krev v žilách. Je mezi nimi i trio našich  běžců z Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice, které přilákal ,,Městský běh  Karvinou.“

Mírná dešťová sprška před startem závodu nepomohla pročistit dusno. Tradičně v pět hodin odpoledne se vydal  142 členný dav běžců na desetikilometrovou trať. V první polovině závodu tempo udávala dvojice  Tomáš Lichý (Salomon)  a Kamil Czapla (Rybnik). Postupně Kamilovi docházely síly a nestačil držet tempo  s Tomášem, který zvítězil v čase 33:38. Na druhé místo se  prodral zkušený Tomáš Blaha  (AK ASICS Kroměříž) , který proběhl cílem v čase 34:46 . Kamil Csapla, přepálil úvod, ale přesto  vybojoval  třetí místo za 35:14.

V ženách  uspěla favoritka Petra Pastorová (MK Seitl Ostrava)  časem 38:47. Na druhé pozici  doběhl Adéla Esentiérová  (Baláž Extreme Team) 40:22. Třetí  byla Eva Galaczová (TJ TŽ Třinec)  za 42:50.

Naše tříčlenná  minivýprava se zaskvěla ziskem dvou zlatých medailí, které získal Saša Neuwirth  41:58  a Jirka Bednařík 53:21. Nezklamal  ani Dalibor Krejčí.  Ve své kategorii doběhl devátý.  Škoda, že zbytek našich běžců vypouští v poslední době závody. Je na místě připomenout  Coubertinovo heslo:,,Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.“