Ivana Máchová vybojovala na triatlonu stříbro

Prázdninové dny volna sice svádějí k lenošení, určitě se to však netýká dětí našeho klubu. Kromě soustředění se totiž zúčastňují také závodů, a to nejen běžeckých. V pátek 4. srpna se konal na přírodním koupališti Na Stanoch (Balaton) v Novém Hrozenkově Valachy Man 2017, triatlon zařazený do seriálu závodů na běžkách, kole, v běhu a triatlonu Valachy Tour 2017. Ve startovním poli čítajícím 700 dospělých a 300 dětí nechyběli ani zástupci AK EZ Kopřivnice.

Dětských kategorií bylo vypsáno celkem sedm, děti do 4 a do 6 let měly pouze běh, zbývající věkové skupiny již absolvovaly celý triatlon. Na stupně vítězů se v chlapcích do 6 let prosadil Radim Lacina, který druhé místo obsadil spolu s Jakubem Dedkem z AD TEAM. Medaili stejného lesku pak získala Ivana Máchová v kategorii dívek do 14 let. Plavání sice není její nejsilnější stránkou, ale na kole dosáhla jednoho z nejlepších časů a ke stupňům vítězů jí pomohl hlavně běh, kde byla dle očekávání suverénní.

Z našich dětí pak ještě závodila Anja Lacinová, ta skončila dvanáctá v děvčátkách do 4 let, Jakub Holub obsadil 33. příčku mezi chlapci do 10 let, v téže kategorii, avšak v dívkách, se Vanda Švrčková umístila na 30. příčce, a Lucie Popová skončila šestá v děvčatech do 16 let.