Naši běžci se prosadili v Brně i v Hranicích

Sobotu 9. dubna sice provázelo nevlídné deštivé počasí jen vzdáleně připomínající jaro, našim běžcům to však nezabránilo v dosažení skvělých výkonů jak na závodě Masaryk Run 2016 v Brně, tak na Hranické dvacítce.

V brněnské metropoli se cítí jako doma Jakub Ambros, vždyť tam přeci již nějaký ten pátek bydlí. Tamní ovzduší mu zajisté svědčilo i na 10,442 km dlouhé trati třetího ročníku Masaryk Runu, závodu pro běžce, koloběžkáře i inlinisty, který se konal na brněnském Autodromu. Jakub Ambros si v obrovské konkurenci doběhl v čase 36:02 min. pro vynikající třetí místo.

Stejně kvalitně si vedli závodníci AK EZ Kopřivnice také na XXXXV. ročníku Hranické dvacítky, jejíž trasa vedla z Hranic na Moravě do Lipníku nad Bečvou a zpět, a to především po lesních cestách. Na této trati byl suverénní Václav Bitala z našeho klubu, který zvítězil časem 1:09 min. a druhému Petru Hrdinovi z AK Perná nadělil téměř dvě a půl minuty. Velmi podobně ovládl časem 1:25 min. kategorii šedesátníků Alexandr Neuwirth, ale ten Petru Gromusovi na druhé příčce utekl o plných deset minut. Na poloviční trati pak dominovala v kategorii žen nad 34 let naše Darina Krausová (46:50 min.) a mezi muži nad 40 let se umístil na páté příčce Josef Kvita (r. 1951, 48:07 min.) a devátý skončil Petr Navara (r. 1945, 1:01:54 min.).