Kouzlo kondičního běhu

Novoveský přespolák 2016


Img 002

2.dubna 2016 se konal v Ostrožské Nové Vsi 39. ročník Novoveského přespoláku. O tomto závodě, který je zde vyhlášený, jsem se dozvěděla díky jednomu pánovi z práce, který mi na papírku  přnesl propozice. Po té jsem koukla i na stránky závodu, který pořádá Oddíl kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves.

První část patřila kanoistům. V odpoledních hodinách vypukl běh. První startovali nejmenší odvážlivci. Dětí tu bylo dost, je určitě krásné, že rodiče své děti vedou ke sportu. Byla to radost pohledět. Bohužel se závod neobešel bez menších pádů, ale to k tomu zřejmě patří. Jediné, co bylo nepříjemné, bylo, že kolem po trati jezdili sem tam cyklisté a malinko překáželi. Ale sportovci jsou bojovníci a vcelku dobře se s tím vypořádali.

Po dětských kategoriích přišel na řadu běh na 2, 5 kilometru. Tuto trať běžely rovněž žačky, dorostenky, já v kategorii ženy a veteránky. Běžel se jeden okruh kolem jezera Kunovské tabule v Ostrožské Nové Vsi. Zpočátku jsem běžela jakž takž pomaleji, abych nepřepálila tempo a v závěru už nemohla. Často se mi totiž stalo, že jsem „přepálila“ začátek. Tento závod jsem se hlídala a v závěru jsem předběhla pár závodnic a přidala do cíle.

Img 003

 

 

Přišla jsem si běh hlavně užít, podívat se na místo, kde jsem ještě neběžela a nasbírat zase nové zkušenosti. Druhé místo v kategorii ženy s časem 13:46, 53 byla už jen taková třešnička na dortu. Přítel konstatoval, že je na mě hrdý, že běhám bez ohledu na umístění. Bylo mi zase jednou úžasně na světě – na krásných závodech. Pochvalu zaslouží i organizátoři závodu. Děkuji, děkuji,

Jestli mi to zdraví dovolí, těším se na čtyřicátý ročník Novoveského přespoláku.

Běhu zdar!!!

J i t k a    L i b i g e r o v á

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice