Mořkovská pouť pozměnila trať závodu

O tom, že vyhledat vhodný termín  závodu  bývá Sisyfovským oříškem se přesvědčili pořadatelé  Veřovské desítky. Nemusí to být sportovní klání, stačí když je v sousední obci Mořkově pouť. Představa organizačního týmu  závodu, že by se mezi dav  poutníků vklínili ,,šílení  běžci“ je donutila prodloužit trať v samotných Veřovicích.

Trať závodu se prodloužila delším během obcí. Pro diváky se naskytl atraktivnější pohled na dramatické souboje na trati. Měli přehled o jednotlivých závodnících v závěrečné fázi závodu. O tom, že kilometrový úsek může ve finále  pozměnit pořadí, se diváci mohli  přesvědčit na vlastní oči.

Na čele závodu se usadil  od počátku Tomáš Blaha ( AK Asics Kroměříž ). Potvrdil roli favorita  závodu a  a přiběhl suverénně do cíle v čase  32:41 min. Na druhé pozici se umístil  vedoucí závodník Moravskoslezského poháru Tomasz Wróbel (MKS Centrum Dziegielow)  za 33:21 min. Třetí  byl  Roman  Hurtík  ( AK Asics Kroměříž ), který doběhl  za 33:54 min.

Adéla Esentiérová ( Baláž Extréme Team ) běžela v tandemu se svým životním partnerem Romanem.Balážem a proplouvali výsostními vodami ženského závodního pole. Adéla  zvítězila  v čase  39:12 min. S výrazným odstupem za ní doběhla Kateřina Bluchová ( SSK Vítkovice ) za 41:33 min.  Naše Darina Krausová ( MK  Kopřivnice )   se rozběhla do nové sezóny v dobré fazoně, co potvrdila  celkově třetím místem a vítěznou pozicí ve své kategorii za  41:39 min.

A jak si počínali další kopřivničtí běžci? Kromě D. Krausové na stupních vítězů stál i Pepík Kvita ( MK ) Ve své veteránské kategorii byl na třetím místě v čase 41:15 min.
Za pozornost stojí i celkově čtvrté místo  Kuby Ambrose ( MK )  v hlavní kategorii za 34:04 min. Vašek Bitala  (LBK) běhá v letošním roce pouze ,, v rámci možností.“  Přesto mu patřila celkově  osmá pozice. Doběhl za 34:51 min.
Celkem absolvovalo tento závod  rekordních 18 kopřivničanů!

Závod ve Veřovicích byl koncertem pořadatelského týmu. Vše se zvládlo bez větších potíží. Za to jim patří velíké DÍKY!