Co skrývá za startovním číslem

Startovní číslo přebírá  účastník závodu při prezentaci. Následně si jej  připne na hruď. Od této chvíle se stává jeho nositel  identitou svého jména. 
Když sjíždím fotogalerii Veřovské desítky nalézám za startovním číslem osobu, která ve mne evokuje vzpomínky na nedávný závod…

Antonín Keller ( st. číslo 70 ) – spolu s manželkou se podílí organizování tohoto závodu. V davu lidí se snadno přehlédne. Je skromný a nenápadný.V neděli od brzkého rána pomáhá dolaďovat detaily. Stačí  ještě vyjet  k nádraží  a dovézt k prezentaci závodníky. Pak se převleče a jde do boje s časem. Běží solidně a končí celkem  na 32. pozici za 38:35 min.

Ondřej Němec ( st. číslo 8 ) – manažer AK Asics Kroměřížíž, šéf Rohálovské desítky. V minulosti moderoval i tento závod. V sobotu běžel pro zábavu, s kamarádského patriotismu. Ve své kategorii skončil  sedmý za 39:28 min.

Marek Šimíček ( st. číslo 68 ) – veliká pocta, uznání  a obdiv patřil tomuto nevidomému běžci. Reprezentoval  Orel  Horní  Moštěnice.  Marek doběhl v čase 44:32 min.

Malcolm Collen ( st. číslo 67 ) –  je z Anglie. Pár roků  působí v Ostravě. Docela solidně  mluví česky. Do Veřovic přijel sám, bez doprovodu. Lákala  ho touha poznat zdejší kraj.

V poli 112-ti  běžců byla řada dalších  nenápadných závodníků. Často se za jejich startovními čísly se skrývali lidé, s řadou pohnutých osudů…

Označeno v Nezařazené, Reportáže
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice