Mládež válela v Ostravě i Otrokovicích

I přes vytíženost nové ostravské haly se také přípravky dočkaly svých velkých halových závodů. Ve středu 2. 3. 2016 ostravský stánek hostil Krajský přebor přípravek (r. 2005/06). A dětem AK EZ Kopřivnice se v něm dařilo výtečně. Celkem vybojovaly 12 medailí, z toho 4 zlaté, 6 stříbrných a 2 bronzové.

Vůbec nejvíce se dařilo Emě Feilhauerové, která si odvezla hned tři zlaté kovy. Nejprve vyhrála skok daleký výkonem 394 cm, poté s přehledem běh na 600 m v novém osobním rekordu 1:59,90 min. a na závěr se podílela na zlatu kopřivnické A štafety na 4 x 200 m, která si pro jasné prvenství doběhla ve složení Tkáčová, Feilhauerová, Hanzelka, Frýdl. O mnoho pozadu nezůstala ve sběru cenných kovů Adéla Tkáčová, která kromě zlata ve štafetě vybojovala stříbro v běhu na 150 m v osobním rekordu 22,85 s a medaili stejné barvy ve skoku vysokém výkonem 115 cm. Po dvou medailích si z Ostravy dovezli další dva členové zlaté štafety, Daniel Hanzelka, který vybojoval prvenství i v běhu na 300 m časem 50,72 s a Vojtěch Frýdl, který se radoval ze stříbra v běhu na 150 m za výkon 22,73 s. Po dvou medailích ale získali také členové kopřivnické B štafety, kteří se v konkurenci sedmnácti nejlepších štafet MS kraje prosadili na třetí příčku. Štafeta běžela ve složení Pešlová, M. Bartoň, Melčák, Maternová. Natálie Maternová k bronzu ze štafety přidala stříbro v běhu na 300 m (53,46 s), Patricie Pešlová bronz ze závodu na stejné trati (54,69 s), Max Bartoň rovněž z třístovky přidal další bronz (53,15 s) a Matěj Melčák vybojoval bronz v běhu na 600 m v osobním rekordu 2:02,82 min. Sbírku doplnil stříbrem ve skoku vysokém Josef Juřena, který předvedl výkon 115 cm.

Všem medailistům gratulujeme a všem 32 dětem AK EZ Kopřivnice, které v Ostravě startovaly děkujeme za úspěšnou reprezentaci klubu.

Výsledky Krajského přeboru přípravek v hale (2. 3. 2016)

O den později se v Otrokovicích konal mezinárodní halový Mítink, jež hostí kromě dospěláckých hvězd také závody žactva a přípravek.

Žactvo bojovalo o medaile dopoledne a stejně jako mladším dětem ve středu, se i jemu dařilo. V kategorii mladších žákyň vybojovala stříbro Adéla Hrnčárková v běhu na 40 y, když v rozběhu předvedla skvělých 5,61 s, ve finále pak ale o jedinou setinu časem 5,66 s nestačila na Janu Poláškovou z Uherského Hradiště. Ke druhému místu přidala ještě třetí ve skoku vysokém za výkon 130 cm. Dvě medaile si z Otrokovic odvezla i Nela Drozdová, jež získala bronz na 40 y překážek v čase 6,86 s a třetí místo také ve skoku vysokém, o které se za výkon 130 cm podělila s Adélou Hrnčárkovou. Mezi mladšími žáky si doběhl pro bronz v běhu na 40 y Martin Skoták, a to v čase 5,58 s, a medaili stejné barvy získal v běhu na 40 y překážek v čase 6,96 s. V dálce mu pak bohužel na medaili chyběl jeden centimetr. V kategorii starších žákyň se dařilo Simoně Kowalikové, jež brala stříbro ve sprintu na 40 y za čas 5,77 s a stejně cennou medaili v dálce za výkon 477 cm. Dvě medaili si domů odvezla i Kristýna Šnyrychová, druhá na překážkách v čase 6,75 s a třetí ve výšce nečekaně výborným výkonem 139 cm. Stříbro pak vybojovala ještě Viktorie Hanzelková ve vrhu koulí starších žákyň, a to novým osobním rekordem 9,16 m.

Odpoledne závodila přípravka, a to v trojboji (sprint na 40 y, skok do dálky, hod medicinbalem), který byl jak závodem jednotlivců, tak družstev. Kopřivnice postavila tři čtyřčlenná družstva, přičemž každé bylo složené z chlapce a dívky ze starší přípravky (r. 2005/06) a z chlapce a dívky z mladší přípravky (r. 2007/08). V mladší přípravce se na stupně vítězů prosadila Natálie Kvapilová (Kopřivnice A), která vyhrála dvě ze tří disciplín a jasně zvítězila, o mnoho zpět ale nezůstala Julie Čajánková (Kopřivnice B), jež brala v trojboji druhou příčku. Chlapci z mladší přípravky na stupně nedosáhli a také ve starší přípravce byla úspěšnější děvčata. Adéla Tkáčová (Kopřivnice A) v trojboji zvítězila a Ema Feilhauerová (Kopřivnice B) brala třetí místo. Mezi chlapci dosáhl na bronz Daniel Hanzelka (Kopřivnice A), Max Bartoň (Kopřivnice B) bral nepopulární čtvrtou příčku. V celkovém součtu jsme pak v soutěži družstev neměli konkurenci, neboť Kopřivnice A vybojovala pohár a medaile za vítězství a Kopřivnice B si odvezla medaile a ceny za druhé místo. Kopřivnice C skončila mezi osmi družstvy na pátém místě. Všem patří velká gratulace k medailím, výkonům a dík za vzornou reprezentaci klubu i města.

Výsledky Mítink Otrokovice (3. 3. 2016)

Označeno v Atletika pro děti
Facebook
AK EZ Kopřivnice