Mistrovské stříbro pro kopřivnickou atletiku

Mistrovství ČR ve vícebojích všech kategorií, které hostil ve dnech 24. – 26. 7. 2020 pražský Eden, přinesl kopřivnickému klubu skvělý úspěch. Postarala se o něj Ema Feilhauerová, která vybojovala stříbro v sedmiboji žákyň výkonem 4 746 bodů, čímž vylepšila svůj stávající osobní i klubový rekord o 262 bodů. Obrovská gratulace!!!

Na šampionátu startovalo celkem šest zástupců kopřivnického klubu. Všichni se snažili podat své maximum, víceboj je ale nevyzpytatelný, takže ne všechno všem vyšlo, každopádně čtyři z šesti našich závodníků si vylepšili vícebojařský osobní rekord a to se určitě počítá! Deváté místo v sedmiboji žákyň (18 závodnic) vybojovala Adéla Tkáčová výkonem 4555 bodů, čímž si vylepšila osobní rekord o 123 bodů. Patnácté místo mezi mladšími žáky (24 závodníků) vybojoval Mikuláš Kotek výkonem 2110 bodů a vylepšil si tak osobní rekord o skvělých 285 bodů. Dvacáté místo vybojovala v kategorii mladších žákyň (24 závodnic) Kristýna Káňová výkonem 2732 bodů a také ona si vylepšil osobní rekord, a to o 95 bodů. Saše Huňkové a Daliboru Drdovi nevyšel víceboj úplně podle představ. Dalibor Drda v skončil kategorii mladších žáků výkonem 1961 bodů na 20. místě a Saša Huňková v kategorii mladších žákyň výkonem 2620 bodů na 22. místě.

Ještě možná komentář k jednotlivým výkonům. Ema Feilhauerová první den úplně nepokazila, nicméně opravdu povedený byl jen běh na 150 m (19,47 s), druhý den si ale vše vynahradila solidní dálkou (538 cm), ale hlavně výbornými osobními rekordy v oštěpu (33,73 m) a na osmistovce (2:21,92 min.). Adéle Tkáčové bohužel nevyšla výška (144 cm), tedy hned druhá a pro ní klíčová disciplína. I když pak obdivuhodně zabojovala v těch dalších, ztráta byla bohužel nesmazatelná a na medailové pozice to tak tentokrát nestačilo. I tak moc potěšily skvělé osobáky v běhu na 150 m (18,83 s) a v dálce (544 cm).

Mladší žactvo sbíralo především zkušenosti. Každopádně velká pochvala pro Mikuláše Kotka hned za tří dílčí osobní rekordy v běhu na 60 m překážek (10,54 s), dálce (487 cm) a běhu na 800 m (2:31,44 min.). Celkově podal opravdu skvělý výkon. Maximum předvedla i Kristýna Káňová, které vyšly skvěle hned úvodní překážky (9,82 s), což by, nebýt nedovolené podpory větru, byl výborný osobák. Vyvedly se jí i další disciplína, takže rozhodně rovněž velká pochvala. Saša Huňková a Dalibor Drda rovněž zaslouží pochvalu a to především za bojovnost, kterou předvedli i když se jim úplně nedařilo. Dílčí radost si Saša připsala alespoň v dálce, kde dolétla k osobáku 448 cm.

Ještě jedou je třeba poznamenat, že už samotná účast na Mistrovství ČR je vícebojích je velkým úspěchem, a to vzhledem k obrovské konkurenci a počtu závodníků, kteří si právo účasti mohou vybojovat. Proto všem veliká gratulace ke skvělé reprezentaci klubu i města a zároveň i velký dík trenérům, kteří se na přípravě závodníků a jejich koučování v závodě podíleli (Pavlína, Kvasničková, Jiří Salamon, Dana Holubová, Jana Feilhauerová).

Výsledky Mistrovství ČR ve vícebojích 2020 

Označeno v Atletika pro děti, Mládež
Facebook
AK EZ Kopřivnice