35. ročník běhu na Lysou horu a MMaS v běhu do vrchu

V sobotu 25. července se v Krásné – Nižní Mohelnici konal 35. ročník běhu na Lysou horu, jehož součástí bylo i mistrovství Moravy a Slezska v běhu do vrchu. Trasa vede po silnici z Krásné až na vrchol Lysé a závodník zdolá 8,4 km včetně převýšení 704 m. Závodu jsem se rozhodl zúčastnit ze dne na den. Na víkend jsem žádný závod neplánoval, teprve ve středu mi kamarádi běžci z Hané řekli, že se běh koná, a definitivně v pátek jsem se rozhodl startovat. V místě prezentace u Zlatníku se scházeli běžci a vypadalo to na slušnou konkurenci. Kromě vítěze letošního LC Toma Petera se na startu objevil i Vlasťa Lysák a dobře běhající Jan Fousek. Přijela i početná skupina atletů z Moravské Slávie Brno. Bohužel se neukázaly vrchařské stálice jako Bláha, Horák nebo Lichý. Start byl jako vždy v 15 hodin za příjemného letního počasí. Od startu se běželo velmi rozumně a jelikož mi tempo přišlo pohodové, zkusil jsem kolem 1. kilometru trošku přidat a jít do čela. Postupně jsem na ostatní kluky navyšoval náskok a stále si držel svou rychlost. Dlouho se mi neběželo tak dobře. Úplně jsem to nečekal, ale někdy závod sedne. Do cíle na Lysou horu jsem doběhl na celkově 1. místě v čase 39:42, což znamená vylepšení osobního rekordu o více než 3 minuty. Po nějaké době se mi zase podařilo vyhrát závod Českého poháru v běhu do vrchu a pěkně reprezentovat náš klub. Odměnou nejen mně byla krásná letní panoramata okolních kopců.