Májové závody se vyvedly

Tradičním Májovým závodům, které se konaly 1. května ve Frýdku-Místku, přálo počasí a tak jsme se mohli těšit z pěkných výkonů od těch nejmenších až po dorost.

V kategorii benjamínků r. 2012 a ml. byla velice úspěšná Klára Máchová, která jasně vyhrála jak běh na 50 m (10,44 s), tak skok z místa (1,25 m), ale vidět bylo i naše další nejmenší závodníky (r. 2010/11), i když nezískali medaili (Jan Richter, Míša Richterová, Olivie Pešatová, Lara Quittová, Táňa Weislechnerová, Pavel Lacina, Radim Lacina).

V kategorii mladší přípravky (r. 2008/09) byla velice úspěšná Barbora Udvarosová, která vyhrála běh na 60 m (9,89 s) a skok z místa (1,87 m), a k tomu přidala třetí místa v běhu na 300 m (55,71 s) a hodu míčkem (24,80 m). Výborná byla i Anna Marie Chalupová, která se dělila s Barčou o prvenství v běhu na 60 m (9,89 s) a ve skoku z místa brala druhou příčku (1,82 m). Kromě toho jsme v této kategorii vybojovali ještě zlato v hodu míčkem zásluhou Julie Štefánkové (27,97 m) a bronz v běhu na 60 m díky Sofii Šnyrychové (10,00 s), která se dokázala prosadit i mezi o rok staršími. Zlato pak jasně získala štafeta na 4 x 60 m ve složení Barbora Udvarosová, Nela Štefková, Anna  Marie Chalupová a Aneta Babincová. Mezi stejně starými chlapci vynikl Dalibor Drda, jenž vyhrál skok z místa výkonem 2,04 m, a k tomu přidal tři druhá místa v běhu na 60 m (9,37 s), v běhu na 300 m (50,35 s) a v hodu míčkem (32,40 m). Medaili si domů odvezl i Josef Štefánek, a to za třetí místo v hodu míčkem (32,08 m). Ve štafetě na 4 x 60 m jsme pak z minima vytěžili maximum. Vzhledem k počtu chlapců, v jakém jsme v této kategorii závodili, jsme totiž byli rádi, že jsme vůbec postavili štafetu, a tu jsme nakonec vyhráli :-). Medaili si domů odvezlo kvarteto Dalibor Drda, Matouš Giergiel, Josef Štefánek a Standa Jabůrek.

V kategorii starší přípravky (r. 2006/07) vynikly mezi děvčaty Patricie Pešlová a Michaela Bělunková. Patricie Pešlová vyhrála běh na 60 m, kde se poprvé dostala pod hranici devíti sekund (8,97 s), a k tomu přidala tři bronzové medaile – v běhu na 300 m (výborný osobní rekord 48,96 s), v hodu míčkem (35,15 m) a ve skoku dalekém (3,79 m). Michaela Bělunková vybojovala zlato ve skoku dalekém (3,87 m) a k tomu přidala stříbro v běhu na 60 m, kde stejně jako Patrika poprvé prolomila hranici devíti sekund (8,99 s). Vzhledem k rychlosti našich děvčat byla naše A štafeta jasným favoritem štafety na 4 x 60 m, spadlý kolík jí ale vzal veškeré naděje, i přesto jsme si ovšem ze štafety dovezli dvě medaile, jelikož skvěle běžela mladší děvčata. Stříbro vybojovala štafeta ve složení Kristýna Káňová, Sofie Maierová, Julie Čajánková a Tereza Bartoňová (38,04 s) a bronz štafeta ve složení Alexandra Huňková, Bára Hrčková, Natálie Kvapilová a Daniela Bačová (38,08 s). Mezi chlapci byl výborný především Daniel Hanzelka, který vyhrál hod míčkem (49,67 m) a k tomu přidal tři druhá místa, a to ve skoku dalekém (4,23 m), běhu na 60 m (8,95 s) a běhu na 300 m (47,41 s). Skvělý byl v míčku Adam Gajdušek, který vybojoval druhé místo výkonem 49,60 m. Velké zlepšení předvedl Matěj Melčák v běhu na 300 m, kde bral bronz za výborný výkon 48,24 s, bramborová medaile na něj zbyla v dálce za výkon 3,95 m. Bronz pak vybojovala štafeta na 4 x 60 m ve složení Daniel Hanzelka, Matěj Melčák, Josef Juřena a Vojta Raška (36,03 s).

V mladším žactvu se dařilo Hynku Bartoňovi, který vyhrál hod míčkem ve skvělém osobním rekordu 63,79 m, což je výkon, který by mu měl pojistit start na letní olympiádě dětí a mládeže v Brně. Stříbro si z Frýdku odvezla Sára Šebestíková za druhé místo v hodu míčkem (42,95 m). Výborná šedesátka v osobním rekordu 8,52 s vynesla třetí místo Haně Soukalové. K němu pak přidala medaili stejné hodnoty v dálce za výkon 4,34 m.  Dvě bronzové medaile vybojovala také Adéla Tkáčová, a to ve skoku vysokém (135 cm) a v hodu míčkem (40,17 m). Bronz z běhu na 800 m si pak domů odvezla Ema Feilhauerová (2:40,45 min.).

Ve starším žactvu vyhrála dálku Kristýna Šnyrychová, a to výkonem 4,56 m. Dařilo se jí i ve výšce, kde výkonem 1,47 m brala stříbro. Bronz ve skoku vysokém přidala Nela Drozdová za výkon 1,43 m, mezi dorostenkami pak ještě Simona Kowaliková za výkon 1,54 m. V běhu na 800 m dorostenců se pak prosadil na třetí místo Lukáš Kvak v čase 2:10,34 min., a bronz v běhu na 800 m vybojovala i Vendula Pavlíková časem 2:53,18 min.

Závod byl součástí Atletické ligy minipřípravek (r. 2008/09) a Beskydského poháru přípravek (r. 2006/07), což jsou soutěže družstev, výsledky se ale zatím počítají :-).

Všem děkujeme za hojnou účast a přejeme spoustu pěkných výkonů a zážitků s atletikou v dalších závodech.