Lysou horu zametal zuřivý orkán

LYSACUP 2013. Janovice- Bystré – Lysá hora
11.11.2012

Podzimní počasí je jako na houpačce. Je osm stupňů nad nulou. Dnes je magické datum 11.11. a měl by přijet Martin na bílem koni. Při výstupu na Lysou si rozepínám šusťákovou, protože se mi po těle řinou kapky potu.
Na louce nad Butořankou nečekaně do mne šlehne zprava nárazový vítr. Zapotácím se ale díky trekinkovým hůlkám to ustojím. Přicházím do lokality pod jménem Na Větrech. Dnes bych jí přejmenoval Na Vichrech. Cupitavými krůčky udržuji stabilitu sunu se nahoru k Lysé. Teprve nahoře zažívám to pravé orkánové drama. Ve svahu přede mnou v nárazovém větru padá turistka k zemi. Pomáhám ji vstát, ale po dvou krocích se tento děj opakuje. 

Je deset hodin. Z Bystého vystartovali běžci směrem k vrcholu. Neváhám ani chvilku a zamířím si to k Šantánu. Letmým pohledem přejedu po jednoduchém jídelníčku. Rozhoduji se pro gulášovku. Sedám si k stolu mezi Lysaře. Mám rád jejich živý a jiskřivý humor. Ani nevím jak uběhla půlhodina. Musím jít. Vždyť jsem tu přišel kvůli focení.

Vítězí Ondřej Horák ( X-Air Ostrava ), který dobíhá v čase 46:00 min. Jenom tři vteřiny za ním je vítěz prologu Radim Kasalík ((mo)mentálně Opavské dupy). Tomáš Lichý ( Splašení goroli ) symbolicky doplňuje vítězné trio, které po celé trati svádělo urputný souboj. Nasvědčuje to i jeho čas v cíli 46:12 min. Za nimi je více než tříminutový propastný rozdíl.

Tamara Stonová ( Fialové Kobry ) dobíhá celkově v čase 55:10 min. Jak je vidět, její vítězné tažení v kategorii žen bude pokračovat. Jen stěží nalezne v budoucnu konkurenci.

Cílem prošlo neuvěřitelných 293 závodníků. Za týden je čeká výběh z Ostravice, z hráze přehrady Šance, s převýšením 821 metrů.

 

Označeno v Reportáže
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice