Lysou horu dobývali běžci dvou závodů

Paralerně se startem  24 hodinovkou  odstaroval již dvanáctý závod Lysacupu 2012. Škoda, že se organizátoři  předem nedomluvili na  kompromisu. Tím by mohla být účast vytrvalců  na jedné z akcí ještě výraznější. Přesto se na start závodu postavilo 123 běžců.
Tentokrát se startovalo z hráze  přehrady Šance. Radim Kasalík ((mo)mentálně Opavské dupy) běžel na čele závodu, ale v závěru se přes  něj přehnal Láďa Sventek ( Inov- 8run.sk ) a zvítězil  v čase  58:20 min.  Radim za ním zaostal  o devatenáct vteřin. Třetí byl další favorit závodu Radim Horák ( X Cobras).
V kategorii žen zvítězila  teprve dvacetiletá Denisa Bartošová ( X- Trail Orlová) 1:22:17  hod. s desetiminutovým náskokem  před Libuší Machalickou z Olomouce.
Do finále Lysacupu 2012 schází již pouhých  pět závodů.  Další závod startuje již v sobotu 4.února  od železničního přejezdu v Ostravici. Věřím, že se to promítne na vyšší účasti běžců, které čeká jedna z nejatraktivních výstupových tras na Lysou horu.