Lysacup 2011 – Z Mazáku na Lysou – byl to mazec 4.12.2011

V noci  před závodem jsem trpěl jako pes.  Otevřený zub po zánětu se ozýval  v pulzujících bolestech.  I proto aby jsem zahnal trauma,  jsem se  rozhodl  v roli paparatzza  vyjít na vrchol Lysé hory.

Zelňačka  na vrcholu mi dodala sílu. ,,Rozjetá turistka“  mi skropila ruku  horkou lázní čaje  ( budiž satisfakcí její omluva ). Z obavy, abych se nestal obětí dalšího ataku jsem se vydal na cestu dolů a hledal vhodné místo pro záběry.
Svištící vítr na mne házel ze stromů ledovou tříšť, ale nevzdával jsem se. Po pár metrech klesání jsem se zastavil a našel jsem si pozici pro focení. Zamlžený  objektiv jsem ošetřoval hadříkem, ale  moc to nepomohlo.Nevadí. Snad některé ,, účastníky  mazce“ potěším  ve fotogalerii pohledem na utrápené obličeje v nejdrsnější pasáži před cílem. 
———————————————————————

Ostravice, Mazák. 
V neděli 4.prosince měla pátá etapa Lysacupu premiérovým startem Ostravice, Mazák – Lysá hora. Na start se postavilo  celkem 224 běžců.Tomáš Čer ( BK SAK Ložiska Karviná )  zvítězil  s náskokem. Neohrozil ho ani závěrečný stoupák. Na kamenech byla  zrádná vrstva ledu. Špatné našlápnutí mohlo způsobit nečekaný skluz. Ladislav Sventek ( Nov- 8run.sk) běžel taky sám a  bez problémů si ubránil druhou pozici. Třetí v cíli byl  Aleš Zajíc  ( X – Cobras).
Náš Tomáš Polášek v dresu Valašského království se zlepšuje závod od závodu.Tom mi po závodě řekl:,, Již od úvodu jsem se cítil v pohodě. Běžel jsem neobvykle vpředu.  Když jsme přecházeli z asfaltu na turistickou stezku, pole běžců bylo již roztroušené a nikdo mě neblokoval při výbězích. Nejpříjemnější pocit jsem měl v závěru, protože jsem  měl dostatek sil.“
Tom doběhl 37.  a neustále se posouvá.V celkovém řebříčku je 23.
V kategorii žen zvítězila Petra  Pastorová ( SK Valašské království) , před Alicí Martikánovou ( Horolezci F-M ).
Již v sobotu  bude pokračovat další díl seriálu Lysacupu 2012. Startuje se  od  Hotelu Bezruč. Počasí by se zatím nemělo výrazně změnit. Ale ve vyšších nadmořských výškách může dojít k nevyzpytatelným změnám.

( Fotogalerie ze závodu je na rajčeti vpravo ).
Označeno v Nezařazené, Reportáže
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice