Lesní běh Opatovice 18.3.202

Bylo  nebylo, jednu sobotu v lese u Opatovic se vyrojilo spoustu lesních mužíků a lesních žínek, co běhají, jako by jim šlo o život. A Ti, co neběhají, jim dali čísla na hruď, ať se porovnají. Z naší tlupy se porovnali s ostatními mladík Míša Mazáč, rychlonohá Marťa Mazáčová, bojovný David Hanke, supermužík Milan Vinklárek a  zkušený Pepík Kvita.
A rozvrhli jsme síly na různé vzdálenosti. Běhalo se na louce, 500 metrů okruh, běhalo se v lese, rovina, nahoru, pak zase rovina, zase nahoru a pak lehce dolů a pak prudce dolů. A po většinu v lesním terénu, přes kořeny, kameny i nějaké to malé blátíčko.
Nejmladší z tlupy Míša běžel těch 500 metrů za 1:28!!!  Přesně splnil rady od rady starších a po svižnější rovince všem utekl do stoupání, seběh pohlídal a tím rozhodl o svém vítězství.
Marťa běžela 2 kola po 3 km, takže 6 km, a prosvištěla tuto vzdálenost celkově 3. v čase 29:23, v kategorii 2. místo. Tutéž variantu dostal přidělenou Pepík Kvitů, v kategorii skončil na 4. místě s časem 37:51.

Milan Vinklárek a David Hanke se rozhodli, že se zmastí na 4 kolech , takže 12 km. Milan se domastil celkově 6 , v kategorii 4. místo v čase 51:58, David se zmastil v kategorii taky na 4. místo časem 56:45.

Zástupci naší tlupy bojovali za všech sil, přežili tento boj a nedali nikomu nic zadarmo. Velmi kvalitně zastoupili naší tlupu, bo mužíci a žínky z ostatních klubů byli dost kvalitní…

DejvH

Milan Vinklárek: Díky tomu, že pocházím z Opatovic, tak závod běhám už od 5 let, 30 let jsem byl členem pořádajícího oddílu, celé své mládí jsem trávil v zázemí závodu, z tratě vidím rodný dům, na startu a kolem tratě mi fandí rodina, nej kamarádi a místní, kteří mě znají od narození. Prostě tento závod je pro mě srdcovka, ve kterém neřeším výsledek. Díky těmhle věcem a protože jsem naposledy závodil v říjnu, jsem si dnes chtěl hlavně otestovat formu a to závod splnil. Běželo se mi dobře a náročná trať splnila svůj účel.

David Hanke: Tento lesní běžecký boj jsem absolvoval poprvé a bylo to super. Velmi pěkná trasa, výborně značená. Dvě stoupání v každém kole (celkem 8x) daly zabrat. První 2 kola OK, další 2 kola už horší, turbo do kopců přestalo fungovat, roviny a seběhy jsem díky váhy těla zvládl jakžtakž. Celkově jsem nakonec spokojen a to díky  parťákům a parťačce z naší tlupy a za krásně strávenou část dne.

Pepík Kvita: Běžky skončily a teď hurá na běh. A když, tak hned závod. Martina i David mě vzali do Opatovic, typický kros docela těžký, začal jsem, co mi nohy dovolily a užil si závod, který byl ozdoben skvělým počasím. Bedna to nebyla ale užil jsem si to.

Michal Mazáč: Bylo to dobré, ale na mne moc krátké. Mám raději delší tratě, ale kros je můj oblíbený. Trať byla pěkná, nevadilo by mi více bahna jako u dospěláků 🙂

Martina Mazáčová: Konečně krásný prosluněný den. Nádherná okruhová trať. Bahno, kopec, seběh… přesně tak, jak to mám ráda, příští rok jdu rozhodně znovu…