Lázeňský půlmaraton Luhačovice

Propásli jsme registraci na Mezinárodní maraton míru v Košicích  a tak cca před měsícem přišla Marťa s nápadem, co takhle zkusit závod mimo náš obvyklý region a navrhla Lázeňský půlmaraton v Luhačovicích. A tak jsme se  domluvili, že si ho zaběhneme.

Po 2 kilometrovém rozklusu jsme se postavili v 11:00 na start, který byl na kolonádě. Jde o rovinatější trať s jedním delším, cca 300 m,  velmi mírným stoupáním.
Po startu jsme se oba zařadili na pozice, které jsme udrželi až do cíle. A byly z toho dokonce 2 osobáky.

Vynikajícího úspěchu dosáhla Martina. Závod absolvovala ve výborném čase 1:29:06 a stala se celkovou vítězkou žen. Na druhou v pořadí získala necelé 2 minuty. Jako jediná žena se dostala pod hranici 1:30 hod. V celkovém pořadí i s muži uzavírala elitní desítku. Dle jejího vyjádření se jí běželo velmi dobře, uvolněně.

David proběhl trať za 1:25:58, v kategorii skončil 2. Tuto kategorii vyhrál o 4 minuty elitní triatlonista Petr Vabroušek, letos čerstvý padesátník. V celkovém pořadí patří Davidovi 9. místo. S výkonem panuje spokojenost, pocitově dobrý běh po celou dobu závodu.

Celkově to byl pěkný sportovní zážitek, velmi pěkně prožitý den.
Děkuji parťačce a svěřenkyni  Marti za společné absolvování tohoto závodu.