Lavina pomoci Verunce

Jsou dny, které by člověk  nejraději vymazal  z kalendáře. Bohužel to nejde. Pro Verunku Fojtíkovou se stala neděle  15. listopadu  2015 osudovým dnem, kdy v setině vteřiny se obrátil této dívence život naruby.  Verunka při sjíždění svahu na lyžích v rakouských Alpách  ve vysoké rychlosti narazila do dřevěného sloupku a utrpěla závažná zranění po kterých zůstala na invalidním vozíku. Tato čtrnáctiletá  dívenka  se nevzdává a bojuje. Po nezbytném léčebním procesu a rehabilitacích, její rodiče hledají cestu pomoci. Po mnohačetných konzultacích s lékaři svitla naděje možnosti léčby kmenovými buňkami. Je to nákladná  záležitost. Jedním z východisek je  oslovit veřejnost a požádat ji o podporu.  O tom, že svitla naděje svědčí dva konkrétní příklady.

 

Divadelní hra Záskok

V polovině minulého měsíce  mě pozval člen  našeho Atletického klubu  Emila Zátopka Kopřivnice Michal  Keller na premiéru divadelního  představení ,,ZÁSKOK“ z autorské dílny  Smoljak –Svěrák. Tuto  pozvánku jsem s nadšením přijal, protože jsem věděl, že má charitativní podtext. Skupina nadšenců z novojičínska, vystupujících pod názvem  1. amatérský divadelní spolek DIVIZNA, nacvičila uvedenou hru. V závěru  května o víkendu sehráli dvě vystoupení v kulturáku  v Žilině u Nového Jičína. Herci se rozhodli, že výtěžek z vystoupení  věnovat  Verunce. Představení mělo  veliký  úspěch a splnilo  i svůj  účel o čem svědčí  celková darovaná částka ze dvou vystoupení přes  24 000 Kč.

Hudební festival Fishfest

V sobotu 3. června  se konal v areálu  fotbalového hříště v Rybí hudební festival  Fishfest. Výtěžek ze vstupného byl opět věnovaný Verunce. Nedalo mi to  a rozhodl  jsem se opět podpořit tuto akci.  Vládla zde  příjemná domácí atmosféra. Kolotoč vystoupení se rozjel  již brzy odpoledne. Vzhledem k tropickému vedru, byla z počátku nižší účast, ale  s přibývajícím časem  narůstal zájem  mezi diváky, kteří zde zůstali až do pozdního večera.

Jsem rád,  že jsem se mohl zúčastnit obou akcí a tím se přidat ke stovkám podporovatelů Verunky. Do budoucna se připravují další projekty, které věřím, že ji pomohou v pokračování úspěšné léčby kmenovými buňkami.

Autor reportáže a fotogalerie: Jiří Harašta

 

Označeno v Atletika dospělí, Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice