Kuba Ambros doběhl v novém traťovém rekordu

M o ř k o v s k ý    z a j í c     9.3.2016

DSC_0336

Hlavní běžecký závod sobotního dopoledne ,,Mořkovský zajíc“ byl tradičně prologem letošního  osmidílného seriálu  ročníku Lašské běžecké ligy, který organizuje Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice.  Generálním sponzorem akce byl  p. Machač z Malokapacitních jatek.  Před desátou hodinou se prázdná plocha nad železničním nádražím postupně zaplnila desítkami automobilů, mezi kterými nastalo mravenčení běžců. Někteří se rozběhli na průzkum úvodní pasáže tratě,  ostatní se rozcvičovali, anebo debatovali v hloučcích.

DSC_0356

Tradičně v 10,30 hod. byl odstartován hlavní závod, na který se vydalo  celkem 98 běžců ( druhá nejvyšší účast) a tři kondiční běžci,  kteří absolvovali zkrácenou tříkilometrovou trať. Mezi favority  se řadili dva běžci Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice  Jakub Ambros a Vašek Bitala. Oba dva  zde Mořkově v minulosti vyhráli  dvakrát, navíc Vašek ustavil na této desetikilometrové trati předloni  traťový rekord (33:21 min.). Kuba a Vašek se po startu prodrali do čela závodního pole. Více sil měl Kuba, který si  postupně vypracoval  solidní náskok a  zvítězil v novém traťovém rekordu za 32:33 min. Druhý byl  Vašek Bitala za  33:20 min. Třetí  Milan  Wurst (Hor Dole) doběhl  již s výraznější ztrátou v čase 35:28 min.

DSC_0605

Suverénní výkon v kategorii  žen podala Andrea Krstevová ( Pearl Izumi), která zvítězila v čase  39:44 min.   O jejím výkonnostním vzestupu svědčí fakt, že se  přibližuje  k rekordmance tohoto závodu Petře Pastorové ( 39:07min.). Na druhém místě doběhla  Lucie Grulichová  (SK Šafrata Bohumín) za 43:24 min.

Běžci Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice se v početném závodním poli neztratili.  Darinka Krausová zvítězila v kategorii  žen E,  časem 45:52 min. Saša Neuvirth pokračuje ve vítězném tažení ve své veteránské kategorii.  Do cíle doběhl v čase  42:04 min.  Pepík  Kvita  získal bronz za 46:15 min. V nejstarší věkové kategorii zvítězill Jirka Bednařík časem 52:33 min. před druhým Petrem Navarou (56:46 min). Pozornost si zasluhují i další naši běžci.  V hlavní kategorii byl  Vojtěch  Pražák osmý ( 37:29 min.), v kategorii nad 40 let  Standa Zátopek  obsadil čtvrté místo ( 39:10 min.) a Radek Raška byl pátý  (40:30 min.).  V další kategorii mužů nad 50 let doběhl Jirka Jirka Zátopek čtvrtý (40:13 min.).

Na závěr chci poděkovat všem zúčastněným závodníkům za jejich odvahu poprat se náročností  tratě.  Veliké poděkování patří i celému organizačnímu týmu z Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice, generálnímu  sponzorovi akce p. Machačovi,  který navíc překvapil  všechny závodníky nádherným dárkem- tričky.  Dále děkujeme místnímu Klubu českých turistů, TJ Mořkov, Obci Mořkov, místní ZŠ a MŠ.

Běžci a příznivci našeho sportu, přijměte srdečné pozvání za rok na jubilejní  10. ročník  tohoto závodu!