Kateřinický trail

V neděli 16. 10. 2022 se běžel jubilejní 10. ročník Kateřinického trailu, který jsem si nechtěl nechat ujít. Přihlásil jsem se na kratší trať – 6 km, protože letošní závodní sezóna byla pro mně dosti dlouhá, vzhledem k tomu, že běhám sotva 2 roky.

Cíl jsem si nastavil okolo 26 min, což byl bezesporu smělý plán. V koutku duše jsem dokonce myslel na bednu :)Postavil jsem se do první linie, protože jsem si věřil a taky jsem chtěl prvně zažít start z prvních příček. Na startovní čáře jsem si všimnul i Marti Mazáčové a Lenky Kvitové, se kterou jsme se pozdravili. Následovala gratulace pořadateli k 10. výročí závodu a předání dortu s 10 svíčkama, společná fotka a start.

Hned v úvodu do toho šlápl celkový vítěz Václav Vandrovec (s časem 20:36), do prvního kopečku jsem se držel se skupinou pronásledovatelů, ale bylo mi jasné, že to dlouho v tom tempu nevydržím – okolo 3:45/km.

Při stoupání do druhého táhlého stoupání jsme si vytvořili lehký náskok s Júliusem Pšenkou (SK ZAFAR Frenštát) a společně jsme udrželi náskok na pronásledovatele. Zhruba 500 metrů před cílem jsem do toho zkusil z posledních sil šlápnout a podařilo se mi udržet tempo pod 4 min/km a tím si vytvořit lehký náskok na Júliuse, který jsem dokázal udržet až do cíle. Výsledný čas 26:15 pokládám za velice solidní a jsem s ním spokojen.

Závod byl organizačně velice pěkně zvládnutý. Trasa z 90 % po lesních cestách, místy dost bahna. I přebrodění potůčku Trnávky bylo suprové, kdy nebyla pořádně vidět pod listím, takže se šlapalo do neznáma 🙂 Takové zpestření, které si příští rok určitě rád zopakuji.

Co se týká umístění, tak Martina Mazáčová skončila na krásném 2. místě v kategorii s odstupem 26 vteřin na vítězku a já jsem doběhl pátý v kategorii, s odstupem 1:08 na 3. místo.