Jubilejní 10. ročník Frenštátského běžeckého poháru odstartuje už v březnu

I letos se mohou závodníci těšit na Frenštátský běžecký pohár, který v tomto roce slaví své desáté narozeniny. Pořádající Lyžařský oddíl TJ Frenštát p. R. opět připravil sérii závodů konaných ve Frenštátě a jeho blízkém okolí. Délka tratí se pohybuje od 3 do 6,8 km a na výběr jsou podklady všeho druhu – asfalt, šotolina, lesní cesty a když se „poštěstí“, tak také bahno a sníh. Tradičně je vypsáno šest kategorií – muži A, B, C, D a E a ženy. Oproti loňsku se však zúžil počet závodů na sedm, nepoběží se totiž Rekovická trojka.

Pohár odstartuje v neděli 29. března Během Papratnou. Členitá pětikilometrová trasa s obrátkou vede po asfaltové silnici a nezřídka je celý závod stížený sněhovou nadílkou. Start je naplánován na 10.30 hod. pod skokanskými můstky ve Frenštátě p. R.

Kromě závodů dospělých se o pohár budou prát i mladší ročníky v rámci Frenštátského poháru mládeže. I oni absolvují celkem sedm závodů o délkách tratí od 800 m po 2,7 km. Vypsány jsou tři kategorie – předžáci, žáci a dorost a vždy se hodnotí zvlášť chlapci a zvlášť dívky.

Po zimě všichni běžci lační po závodech a netrpělivě vyhlíží start toho nejbližšího. Ani my z kopřivnického oddílu nejsme výjimkou a už se těšíme na skvělou atmosféru Frenštátského poháru. Takže v březnu na Papratné na shledanou!

Propozice, výsledky, fotogalerii apod. jsou k dispozici na http://www.atletikafrenstat.cz/.

FBP 2015 – propozice

Označeno v Atletika dospělí
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice