Běžci na parketu

Seitl_party_005

Nenechal jsem se odradit  pesimistickými úvahami škarohlídů : ,, Pátek třináctého přináší smůlu, proto není hodno riskovat a popouštět uzdu svým emocím.“ Přiznám se, že mne mírně přibrzďovalo toto varování, přesto  jsem nemohl odmítnout Otovo pozvání na SEITLPÁRTY. Důvod byl prostý. Z minulosti ve mne rezonovaly vzpomínky na pohodové setkání s kamarády  běžeckého sportu.

Aniž bychom se předem domlouvali, s Otou a jeho partnerkou paní Jarkou jsme se setkali u vchodu menzy vysokoškolských kolejí. I tentokrát se opakoval každoroční scénář. Ohlášený začátek v 19,00  hodin byl  pouze formálním sdělením. Hudebníci a pořadatelé byli na svých postech, zatímco megasál vysokoškolské menzy zíval prázdnotou. Naštěstí se postupně začali trousit první účastníci. U vstupu byly stoly na odkládání cen do tomboly. Letmý pohled naskýtal pestrou plejádu ,,blešího trhu.“

Již léta se dodržuje mezi účastníky tradice dress code. Běžci, kteří se  setkávají po celý rok ve sportovním  oblečení, působí najednou, jako kdyby přilétli z jiné planety. Je to prima pocit, vnímat každého jedince trochu jinak. ,,Vnější vizáž“ má svoje kouzlo i slova nabývají na větší vážnosti.

 

Seitl_party_080

Po večeři začne hrát hudba. Někteří si z radostí doplňují kalorie pivním mokem, nebo se pustí do debaty. Pro mne je to signál vstát a jít na parket.. Zřejmě u mne účinkuje  ,,Pavlovův reflex.“   I když  mi v těle problikují výstražné majáčky artrózy,hypertenze, pozvolna  nastartuji turbomotory a nechávám se unášet  rytmy hudby, která pronikají do morku kosti. Najednou ze mne opadá zátěž a mé neduhy zůstaly viset na věšáku.

Ota spokojeně přechází sálem a sleduje dění.Jeho  decentní  úsměv naznačuje, že je  spokojený. Najednou je nás všude plno – u stolů, na parketě a v přilehlé chodbě. Večírek se rozproudí do závratného tempa.

Ti co nepřišli, zaváhali. SEITLPÁRTY se vydařila. Odcházím s posledními  popůlnočními návštěvníky do ,, Otova azylu.“  Po pěti hodinách  odpočinku, mě vzkřísí ,,silný turek“  a já se vydávám  na cestu domů. Pátek třináctého  mi vlil krev do žil. Jsem rád, že jsem zahodil pesimistické úvahy a vydal se vstříc riziku, které se vyrašilo do prima prožitků. Oto díky  a těším se na letošní setkávání s běžci  z našeho regionu!  

Seitl_party_009

 

Autor fotogalerie: Ota Seitl.

Označeno v Reportáže
Facebook
AK EZ Kopřivnice