Jak může běžec trávit zimu…

20150111_081358[1]

Naše skupinové foto z letošní ,,Jizerské padesátky“

O tom, že zimní období nemusí být pro běžce nudné, víme s Pepou Kvitou. Každoročně, pokud jsou k tomu podmínky, trávíme zimu v běžeckých stopách. Letos jsme nezaháleli. Startem do sezony byla ,,Jizerská padesátka,“  ale já jsem se rozhodla pro ,,Bedřichovskou třicítku,“ protože mám raději skating. Pepa mi skvěle připravil lyže a já jsem se mohla těšit z celkově  9. místa a ze zlata v kategorii.

20150131_133127[1]

Foto ze stupňu vítězů na Skalce

Běžecké zápolení pokračovalo ,,Bílou stopou“ v Kremnických horách na Skalce (SR), kde jsem získala opět zlato v kategorii na 45 km a celkově jsem skončila třetí za Klárou Moravcovou a Andreou Hrůzovou. Finanční prémii jsme večer využili na oslavu  lyžování  v jedné  kremnické hospůdce!

Další velký závod byl ,, Šumavský skimaraton “ na 46 km, kde jsem obsadila celkově první místo mezi ženami. Reportáž z této akce byla prezentována  v regionálním vysílání na ČT sport.

V pátek  13. března jsem v novojičínskem beskydském divadle přebírala cenu „Sportovec roku města Nový Jičín“. V publiku jsem se zdravila i s Pavlem Rýdlem a Martinem Hrnčířem, co bylo pro mně potěšením.  Byla to důstojná akce a bylo mi ctí si převzít toto  ocenění.

IMG_20150315_134402[1]

Foto naši výpravy z nádherného prostředí v Bodenmaisu

Po krátkém rautu, který se uskutečnil v rámci ocenění ,,Sportovce roku,“ jsme nastartovali  auto  s cílovým místem –  Bodenmais (Německo, Bavorský les), kde jsem na 32 km volnou technikou obsadila 4.místo. Zimní sezona již je za námi. Běžky jsem ,,pověsila na hřebík“ a huráááá do tenisek.