Hrabovský půlmaraton ovládl Vašek Bitala

Zavalen přípravami na Běh rodným krajem Emila Zátopka, mám minimum prostoru se v klidu nadechnout. V rámci odpolední siesty surfuji po internetu a v tom mě zasáhne jako výboj proudu zpráva z Hrabovského půlmaratonu. Zvítězil běžec našeho klubu Vašek Bitala. Zásluhou jeho bezmezné skromnosti se většinou dozvídám informace náhodně, jako teď, sedám k počítači a píši….

Září je měsíc napumpovaný závody. Na začátku je Hrabovský půlmaraton, následuje Běh Chuchelnou, Běh rodným krajem Emila Zátopka, Ostravský maraton – šnůra vytrvalostních závodů.

V den závodu teploměr vyšplhal na 30 stupňů Celsia. V návaznosti na tento fakt, pořadatelé dali závodníkům vysoká startovní čísla. Na občerstvovací stanici se postavil i Sandokan, syn Maháradži a poslední člen vládnoucí dynastie v Malajsii.Svým vlídným obličejem nabízel běžcům blahodárné nápoje.

V deset hodin se vydalo na trať šestasedmdesát běžců V rámci půlmaratonu museli běžci zvládnout sedm okruhů. Náš Vašek Bitala si hlídal čelní postavení a zvítězil v čase 1:14: 38 hod. Jeho věčný rival Tomasz Wrobel ( MKS Dziengielow ) doběhl za ním s výrazným odstupem za 1:17:23. Třetí byl Dan Šindelek ( Atletika F-M ) za 1:19:49 hod.

Roli favoritky potvrdila Petra Pastorová ( MK Seitl Ostrava ) v čase 1:33:04 hod. Richard její životní partner, jí doprovodil až do cílové mety. Toť názorná ukázka věrnosti a sounáležitosti. Ludmila Šokalová ( Slezan F-M ), s nakažlivým úsměvěm doběhla druhá za 1:49:40 hod. Třetí byla Karin Javorská ( SAK Ložiska Karviná ) v čase 1:53:02 hod.

V kategorii mužů nad 60 let zvítězil Pepík Kvita ( MK Kopřivnice ) za 1:33:38 hod. Josef Smola ( MK Seitl Ostrava ) se marně snažil zmást Pepíka novým střihem ( do ztracena ), protože byl odhalen již po příjezdu do Hrabové, musel se spokojit s druhým místem. Třetí doběhl náš Jirka Bednařík za 1:41:14 hod.

Za týden již mají být příjemnější teploty a tak další pozvánka směřuje na Běh Chuchelnou.

( Na stránkách  MK Seitl Ostrava  naleznete  ve fotogalerii řadu zajímavých  snímků  č. 57 – Profesionální učitel tance Pavel Rýdl předvádí  krokové variace tanga  č.68 – Vzhledem  k nespokojenosti s časem si dva běžci nulují časomíru  č. 96 – Lenkačlenka předvádi učebnicové přebírání nápoje na občerstvovací stanici )