Horská výzva- Rock Point 2012

Ve dvou se to lépe táhne a právě proto je Rock Point – Horská výzva závodem dvojic. Prioritou celého seriálu je uspořádat kvalitní, masové, organizačně zajištěné závody pro každého, kdo si troufne na větší dávku kilometrů. Časový limit je 24 hodin.
,,Závody jsou pro kohokoliv- mladé, staré, hubené, tlusté. Ve všech případech jde hlavně o to, aby si to každý užil a rád se vrátil i na další ročníky.“ – řekl Pavel Zitta organizátor této akce.

1. závod – Kouty nad Desnou (Jeseníky) – 13.-14.duben 2012
2. závod – Klínovec (Krušné Hory) – 8.-9.červen 2012
3. závod – Špindlerův Mlýn (Krkonoše) – 10.-11.srpen 2012

Kouty nad Desnou 13.-14.duben 2012
V dubnovém závodě čekalo účastníky drsné počasí. S nikým se nemazlilo. Byla to směs vody, sněhu a k tomu pořádný fičák zabalený v cloně mlhy na trati dlouhé 57 km.

Na start se postavilo přes sto třicet týmů. První zkouškou byly potoky vody, které se v prvních kilometrech valily přes cestu. Hlavní prověrka ale na týmy čekala až na hřebenu, kde se k mlze přidala i sněhová vánice a teploměr na Pradědu ukazoval -9 stupňů.

V půlce trasy na Červenohorskéhém sedle se usadil na špici tým SK Valašského království ve složení Rostislav Filipec a Zbyněk Cypra. Nejnáročnější byl závěrečný seběh Divokým dolem. Běžci zmoženi únavou museli absolvovat zmrzlý traverz v rozmáčeném sněhu. Z obtížného úseku vybíhali jako první a na posledních kilometrech už před sebe nikoho nepustili.
Rosťa Filipec a Zbyněk Cypra přiběhli do cíle s tříminutovým náskokem na druhou dvojici v čase 7:37:11 hod.
V ženách zvítězily Patrícia Gánovská a Božena Kováčová ( Run Forrest ) za 9:11:54 hod.

Závodníci se již připravují na druhý díl Rock Point – Horské výzvy v Krušných horách. „Mohu slíbit, že trať bude méně náročná. Oproti Jeseníkům bude mít poloviční převýšení, naopak bude o patnáct kilometrů delší,“ prozradil na závěr Zitta. Kromě hlavní akce se uskuteční v rámci doprovodního programu závod pro veřejnost na 20 km a a šestikilometrový pochod pro děti.

Označeno v Nezařazené, Reportáže
Facebook
Partneři
Činnost klubu byla finančně podpořena:

AK EZ Kopřivnice