Halová sezona zahájena

Skvělý pocit můžeme mít z vydařeného vstupu do halové sezony v podání našich atletů kategorie dorostu a juniorů. Přebor Moravskoslezského kraje těchto kategorií, který hostila 13. 1. 2024 Ostrava, nám vynesl nejen spoustu medailí, ale hlavně parádní výkony.🤩
Celková bilance nás může opravdu těšit: 6 zlatých🥇, tři stříbrné 🥈a dvě bronzové🥉. Těžko vybrat z šesti vítězných výkonů našich závodníků ten nejhodnotnější, všechny totiž mají punc kvality! Dva z nich ovšem znamenají vedení v aktuálních národních tabulkách, takže mají přednost :-). Dorostenec Mikuláš Kotek zvítězil v běhu na 200 m krásným výkonem 22,33 s, čímž překonal absolutní osobní i klubové maximum více jak o čtyři desetiny. Do čela národním tabulek mezi juniorkami se vyhoupla i Adéla Tkáčová, a to pěkným zahajovacím výkonem 8,78 s v běhu na 60 m překážek.
Velkou radost nám udělala Patricie Pešlová, která triumfovala v běhu na 60 m výkonem 7,80 s, už v rozběhu ale předvedla skvělých 7,74 s, čímž si vylepšila osobní maximum o šestnáct setin! Dálkařskému sektoru dorostenek jasně kralovala Anička Chalupová, která vyhrála v osobním halovém maximu 560 cm. Skvělou čtvrtku zaběhl dorostenec Šimon Holub. Po velkém souboji zvítězil časem 51,48 s, čímž si vylepšil osobní maximum o vteřinu a půl. Cenné vítězství jsme si připsali i mezi juniorkami, kde vstoupila do sezony slibným časem 56,88 s Ema Feilhauerová.
Z dalších medailových i nemedailových představení určitě stojí za zmínku další překážkářské výkony, a to parádních 8,80 s Patricie Pešlové mezi juniorkami (🥈), 8,57 s Mikuláše Kotka mezi dorostenci (🥈) a 8,90 s Aničky Chalupové mezi dorostenkami (🥔). U všech jde o osobní rekordy.

Gratulujeme k parádnímu mistrovskému vstupu do sezony a těšíme se na její pokračování!!!🥳

V pátek 12. ledna startovala čtveřice atletů kategorie staršího žactva na zahajovacích závodech v Olomouci. Dařilo se Honzovi Chalupovi, který výborně zvládl premiéru na vyšších překážkách časem 9,61 s! Vedlo se mu i v dálce, kde předvedl pěkných 515 cm. Ze dvou osobních rekordů se radovala Lara Quittová, která rovněž premiéru na delších mezerách žákovských překážek zvládla výtečně v čase 10,43 s. Z velkého osobáku se radovala i v dálce, kde dolétla na 459 cm. Moc blahopřejeme a přejeme spoustu dalších povedených halových výkonů!

Výsledky Mistrovství Moravy a Slezska dorostu, juniorů a dospělých – Ostrava, 13. 1. 2024

Zahajovací závody staršího žactva – Olomouc, 12. 1. 2024

Označeno v Atletika pro děti, Mládež
Facebook
AK EZ Kopřivnice