Silvestrovský běh Hrabovou

Jako každoročně na silvestra byl připraven již 34.ročník běhu Hrabovou.
Jde o naprosto rovinatou trať, s minimem ostrých zatáček zpomalujících tempo. Jedná se o 2 kola po 4,6 km. V rámci závodu jsou vypsány 2 vzdálenosti. Buď lidový běh na 4,6 km – 1 okruh a hlavní závod na 9,2 km-2 okruhy. Závod se běží po silnici a přilehlé cyklostezce. Start byl stanoven na 10:00 hodin, u kulturního domu v Hrabové. Letos se na start postavilo 191 účastníků na obou tratích.

Celkovými vítězi na hlavní 9,2 km trati se mezi muži stal Lukáš Chwistek, ve velmi kvalitním čase 27:55, mezi ženami celkově vyhrála Barbora Vahalíková, která zaběhla čas 34:31.

V lidovém běhu na 4,6 km, který byl bez věkových kategorií, náš klub reprezentovalo 5 závodníků:
Michal Mazáč – skončil celkově na 3. místě v čase 18:26
Petr Polášek – dokončil závod celkově na 5.místě, v čase 19:23
Barbora Máchová – vybojovala 14.místo, čas 22:15
Klára Máchová – obsadila 28. pozici, s časem 26:00
Pepík Kvita – celkově skončil na 29.místě , časem 26:04

V hlavním závodě na 9,2 km, kde jsou věkové kategorie, jsme měli vcelku početné zastoupení 7 závodníků.
Muži – v nejmladší kategorii si doběhl pro 8.místo Jirka Kozubík, v čase 34:46. Nastupující generace našeho klubu Adam Lošák, který běžel velmi dobře, doběhl na 17.místě, v čase 38:18.
V kategorii 40-49 let se velmi dobře zadařilo Davidu Mikalovi, který doběhl na 2. místě, závod absolvoval v čase 34:18.
V kategorii 50-59 let se umístil David Hanke na 4.místě, časem 36:28.

Našim ženám se opět podařily výborné výsledky a umístění.
V nejmladší kategorii získala 2.místo Anička Slívová, celkově na 3. místě, zaběhla čas 37:18. Její umístění a dosažený čas byl ovlivněn předchozím onemocněním.
Kategorii 40-49 let vyhrála Marťa Mazáčová, celkově na 2. místě, ve výborném čase 37:15. V této kategorii se prosadila i Katka Polášková, která obsadila výborné 3.místo, časem 41:12.

Závod proběhl za relativně příjemného prosincového počasí.
Všem zástupcům našeho klubu gratulujeme k dosaženým umístěním, časům a patří jim díky za reprezentaci klubu.