Ekvilibristický výkon vynesl Vaška na druhou pozici

Ilustrační foto. Autor: J. Harašta

Náš Vašek Bitala, se vydal do Grymova na třetí ročník Zimního běhu kolem Bečvy. Poslední dny připadal sníh. Občasné mrholení a následný mráz vytvořil zákeřný  terén, který  vlivem studeného větru vykouzlil závěje. Na  náročné trati, bylo místy umění chodit, natož běžet. Vašek přes tento handicap  často ekvilibristickými kousky doběhl druhý do cíle.

Zde je jeho reportáž

Pořadatelé připravili rychlou trať po cyklostezce podél Bečvy, která slibovala solidní časy. Ale umydlený sníh, místy led a v první polovině trati silný protivítr byly proti. Po rozběhání jsem měl jasno, rozhodovat bude obutí.

Na start jsem vyrazil v klasických maratónkách. Většina běžců na čele závodu  byla  lépe připravena na tento zrádný povrch a vyběhli v tretrách. Hned od startu za to vzal Aleš Dědek, během chvilky měl na zbytek startovního pole náskok. Moc dlouho jsem se nerozmýšlel a vydal se za ním. Po prvním kilometru jsme  byli v čelní skupině tři. Prodral jsem se na vedoucí pozici, abych si mohl vybrat ideální stopu. Přibližně na třetím kilometru mě vystřídal David Pelíšek. Bylo na něm vidět, že jeho krok je daleko jistější a pomalinku se nám vzdaloval. Aleš se držel zbytek závodu za mnou. Rozhodující trhák jsem si nechal na poslední kilometr, kdy jsem zrychlil a vytvořil jsem si náskok za svými pronásledovateli. Viděl jsem, že se přibližuji  i  k Davidovi. Cílem jsem proběhl, tedy spíše doklouzal a dobruslil jako druhý. S ohledem na povrch trati  a mé obutí jsem s výsledkem spokojený.

Na desetikilometrové trati v kategorii mužů  zvítězil  David Pelíšek (Scott Mader Sport) za 35:11 min. Náš Vašek Bitala doběhl  za ním s malou ztrátou  v čase  35:25 min. Stupně vítězú doplnil třetí Aleš Dedek (ZAPRO AD) za 35:37min. Favorit závodu Tomáš Blaha ( AK ASISC Kroměříž ), byl až pátý. Oproti našemu Vaškovi mnohem  výrazněji doplatil na letní  obuv.

V kategorii žen zvítězila  Lenka Planičková (AK Olomouc) za 44:29min..před druhou  Hankou Slováčkovou (SK Salix Grymov)  v čase  46:54 min.

Je vidět, že  náš Vašek Bitala má  výborný rozjezd. Věřím, že se brzy prosadí ještě výrazněji na dalších závodech v nové běžecké sezóně 2013.