Čtvrté Kubovo vítězství v Mořkově

Mořkovský zajíc    sobota 10.3.2018

Loňský jubilejní 10. ročník ,,Mořkovského zajíce“ se rozhodli pořadatelé zatraktivnit tím, že trať závodu tvořily čtyři okruhy v obci. Tím přilákaly poměrně veliký zájem diváků. Negativem byla nutnost zajistit širokou síť pořadatelů. I to byl jeden z motivačních prvků, že jsme se letos rozhodli pozměnit trať hlavního závodu. Novou trať navrhli Saša Neuwirth a Jara Mička. Startovalo se nad mořkovským vlakovým nádražím. Pak se běželo po lesní asfaltové cestě. Po pěti kilometrech, následovala odbočka vpravo a v Hostašovicích se napojila trať na cyklostezku. V Mořkově u bývalého vlakového nádraží odbočovali běžci vpravo na silnici mezi Hodslavicemi a Mořkovem. Cíl byl v areálu místního víceúčelového  sportovního hřiště. Trať měřila přesných deset kilometrů.

V posledním týdnu vyskočily denní teploty vysoko nad nulu. I tento faktor sehrál významnou roli. Na start se tentokrát postavilo rekordních 131 běžců. Po několika metrech začal udávat tempo na trati náš Jakub Ambros (Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice). Po celou dobu jej stíhal Tomáš Blaha (AK Kroměříž), ale Kubu se mu nepovedlo předběhnout. V tomto závodu zvítězil již počtvrté a to v čase 34:26. Tomáš Blaha, který má letos výbornou fazonu doběhl druhý v čase 34:45. Přesto slavil nakonec úspěch, zvítězil v kategorii 40+. Třetí byl  Aleš Kocián (AO SVČ  Rožnov p.R.) za  35:36.

Kuba mi po doběhu řekl:,, Brzy po startu se mi podařilo prodrat se na čelní pozici. Stíhal mě pouze Tomáš Blaha, ale v závěru  jsem vystupňoval tempo a nenechal jsem si ujít vítězství. Jinak  jsem  poměrně dost pracovně vytížený, co mě mírně blokuje v nastavení  pravidelných tréninkových dávek. Těším se již na příští víkendový závod „Běh Lužánkami.“

V padesátnících zvítězil v bratrském souboji  Vladan Šindelek z Pržna ( 37:27). Našemu Sašovi Neuwirthovi se podařilo stlačit čas  pod čtyřicet minut a zvítězil v kategorii 60+ v čase 39:53. Nejstarší  kategorii mužů 70+ ovládl další náš veterán Jirka Bednařík za  56:25.

V ženách se odehrály vyrovnanější souboje. Trio prvních závodnic se v cíli vešlo do čtvrt minuty. Přes dlouhodobé zdravotní  potíže  zvítězila  Pavlína Poláčková (AK Drnovice) v čase 40:05. Těsně za ní doběhla druhá Kristina Šilhová  (Valašské Meziříčí)  za 40:12 a třetí Andrea Krstevová (Light Bike) v čase 40:19.

Kategorii žen  35+ ovládla  Helena Kovarčíková z Poličné  časem 43:57 a v ženách  45+ zvítězila  Věra Richterová (Pomalé šípy) za 46:59.

Veliké poděkování patří celému organizačnímu týmu z Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice, generálnímu  sponzorovi akce p. Machačovi, dále  Oldřichu Kuncovi – restaurace Společenský dům Mořkov. Poděkování patří i místnímu Klubu českých turistů, TJ, Obci Mořkov a místní ZŠ.  Běžci, na závěr přijměte srdečné pozvání za rok na 12. ročník tohoto závodu!