Co nového v roce 2012

Rok 2012 se zatím nese především ve znamení tréninků, jelikož halové závody jsou převážně určeny kategoriím od mladšího žactva výše. Každopádně první letošní start v hale za sebou má pětice závodnic Lašského běžeckého klubu, která startovala 15. ledna na Zahajovacích závodech staršího a mladšího žactva v Ostravě. Ve své kategorii defacto závodila jen Alena Chromečková, která je druhým rokem mladší žákyně, další čtyři děvčata se statečně prala s o rok až o dva staršími dětmi.
Největší radost nám udělala právě Alena Chromečková (r. 1999), která mezi mladšími žačkami vybojovala skvělé třetí místo v běhu na 60 metrů výkonem 8,96 s a neméně pěkné šesté místo ve skoku dalekém výkonem 362 cm. Především na zkušenou jely do Ostravy Viky Hanzelková, Marie Baďurová, Vendula Pavlíková a Simona Kowalíková (všechny r. 2001), ani ony se ale v konkurenci rozhodně neztratily. Kompletní výsledky závodů najdete zde.
Mladší žactvo a předžactvo může v hale sbírat zkušenosti na halových úterkách, vrcholem halové sezony pro mladší žactvo je pak Přebor Moravskoslezského kraje mladších žáků a žákyň, který se koná v neděli 26. února. Rozpisy zmíněných závodů najdete zde. Podle informací z Moravskoslezského krajského atletického svazu by měl být v hale vypsán i minimálně jeden závod pro předžactvo, tedy děti ročník 2001 a mladší, ale termín zatím není určený. 
Označeno v Atletika pro děti, Nezařazené
Facebook
AK EZ Kopřivnice