Běh novojičínským parkem

Za krásného počasí se dne 28.9.2023 konal  tradiční, letos již 17.ročník Běhu novojičínským parkem. Park Smetanovy sady v Novém Jičíně zaplnili sportovci ze širokého okolí. Slavnostní zahájení proběhlo pod taktovkou pana starosty Mgr.Kopeckého, který se ujal i role startéra všech dětských kategoriích.

Závodu se zúčastnilo neuvěřitelných 310 dětí, celkem  ve 16-ti věkových kategoriích. Slavnostní vyhlášení proběhlo v parku, součástí akce byl i doprovodný program – lezecká stěna, malování na obličej a skákací hrad pro nejmladší.

Ve 13h odstartoval závod dospělých a juniorů, který byl zařazen do Novojičínské běžecké ligy a do Lašské běžecké ligy.

Nejrychlejším mužem na 10km trati byl Pavel Cimbálník z AC Sportguides Rožnov p.R. časem 33:22,19 a

nejrychlejší ženou na 5,5km trati se stala Tereza Valentíková z Nového Jičína časem 25:35,18