Běh na Kubánkov

Celý den je zataženo. Občas sprchne. Teplota nad dvacet stupňů . Zcela dobré podmínky na běhání– řekne si kondiční běžec. Jenomže se nesmí ocitnout v pět hodin odpoledne na fotbalovém hříšti v Chlebovicích.
Je pátek a startuje třináctý závod Moravskoslezského poháru. Jsou to šťastná čísla? Letí hlavou řadě běžců ze 63 členného davu.Vybíhají na čtrnáctikilometrovou trať v náročném kopcovitém terénu.Do obrátky musí překonat výškový rozdíl 309 metrů. Většinu tratě tvoří lesní cesta,šotolina s různorodou frakcí, často s výmoly, prověřující tuhost kotníků a pouze přes dva kilometry odlehčený běh po asfaltu. Na vrchol kopce se řada běžců za polovinou závodního pole dobelhává. Zde je obrátka. Zrádný terén v seběhu je ještě víc dodělá.

Miloš Macíček nenalezl na trati většího konkurenta a v hlavní běžecké kategorii suverénně zvítězil v čase 51:33 min. Vzhledem k tomu, že vyhrál horskou prémii, při vyhlašování výsledků zvedal nad hlavu dva poháry. Druhý byl Radim Kastlík z X – IONT Vítkovice v symbolickém čase 52:52 min. Jan Zemaník ze Slezanu FM skončil třetí, za 54:04 min.
V kategorii žen potvrdila v letošním roce suverenitu Petra Pastorová ze Slezanu FM. Doběhla v čase 1:02: 39 hod. Po delší době se objevila na závodech MBP i naše běžkyně Andrea Krstevová a uspěla. Doběhla druhá za 1:05:08 hod. Třetí byla Veronika Jegerlíková z AO Koběřice v čas 1:06:02 hod..
Jirka Bednařík byl v kategorii nad šedesát let třetí v čase 1:09:57 hod. Završil tím úspěch našich běžců na tomto závodě. Náš tříčlenný tým stál ve svých kategoriích na pomyslném stupni vítězů. Tento úspěch by byl výraznější nebýt zranění Vaška Bitaly a Radka Macíčka. Hoši, držíme Vám palce na dálku a přejeme brzké uzdravení.