Běh mezi náměstími

Neděle, 1.6.2014

Až v neděli  ráno jsem se definitivně rozhodl, že  zajedu do  Frýdku-Místku na závody mezi Místeckým a Frýdeckým náměstím. Po špatném předešlém týdnu, který začal tragickým výkonem na Štramberské desítce a pokračoval středečním tréninkem, kdy jsem se po 3 km vytuhlý  musel  otočit a dojít domů skoro pěšky, jsem byl zvědavý jak to půjde.

David Hanke v čelní skupině běžců. Ilustrační foto. Autor: Jiří Harašta

Přijel jsem chvíli před startem asi v 10.30 hod, prohodil pár slov se známými,  dal si krátký dvokilometrový rozklus.  Mezitím probíhali na Místeckém náměstí rozběhy dětí. Náš závod byl odstartován v 11,00 hod.  Ze začátku jsem si šel svoje tempo, po asi 800 metrech mi bylo jasné, že s tím bych asi neuspěl. Tak jsem do toho kopnul co to dalo, a tak se běželo až do cíle. Nebyl prostor pro nějaké vydechnutí. Po obrátce jsem se snažil na dvou 200 metrových úsecích  zrychlit, což si myslím trochu roztrhalo běžce za mnou. Výsledný čas 16 : 36 mi stačil na celkové 8.místo a ve své kategorii 35-44 let na 3. místo za suverénem naší věkové kategorie Tomaszem Wrobelem a druhým Ondrou Schwarzem. Co mě však těší je, že tento čas je o šest sekund zlepšeným osobním rekordem na této trati. Když jsem nahlédl do výsledkové listiny, tak k mému překvapení jsem zjistil, že jsem nebyl jediným zástupcem  Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice  na tomto běhu. Michaela Štefková, byla ve své kategorii čtvrtá a celkově mezi  ženami čtrnáctá, časem 22:29 min.

Organizace závodu byla výborná, vše běželo rychle bez nějakých průtahů. Počasí bylo akorát, s hojnou účastníků závodu jak dětí tak i dospělých. Kompletní výsledky jsou na stránkách atletika fm a fotky na rajčeti.