Běh dětí Kopřivnicí očima ing. Pavla Rýdla

V letošním roce se konal již 8. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka. Protože jsem se zúčastnil i předchozích čtyř ročníků, má tento závod již pevné místo v mém kalendáři. Při vyplňování přihlášky mne zaujala skutečnost, že se zároveň koná také závod dětí a Lidový běh. Nedalo mi ani velkou práci přemluvit manželku a syna Tomáše k tomu, že si v sobotu 18.9 uděláme výlet do Kopřivnice.

Společně si zaběhneme Lidový běh a já se synem Tomášem se pak zúčastníme závodů každý ve své kategorii. Počasí slibovalo příjemný zážitek, protože obloha byla jako vymetená a sluníčko docela hřálo. Ihned po příjezdu jsme uskutečnili nezbytné formality potřebné k účasti a očekávali začátek prvního závodu, tj. Lidového běhu. Protože jsme v tom shonu nestačili pořádně prostudovat trasu závodu, měli jsme obavy, abychom se někde po trase neztratili. Pořadatelé však vše perfektně označili a tak jsme po více než kilometru běhu v „lidovém“ tempu dorazili do cíle. Velkým překvapením hlavně pro syna bylo, že každý kdo se běhu zúčastnil obdržel nějakou maličkost, která musela všem určitě udělat radost. Neuplynula dlouhá doba a už se vše chystalo k závodům dětí před kulturním domem. Tomíka se už začínala pomalu zmocňovat předstartovní horečka, protože se stále nemohl dočkat, kdy odstartuje jeho kategorie.

Konečně jeho čas nadešel, rozhodčí postavili všechny závodníky na startovní čáru a nedlouho poté zazněl výstřel ze startovní pistole, kterou olympijská vítězka Jarmila Kratochvílová zahájila další z dětských závodů. Po doběhu, kdy bylo patrné, že každé z dětí ze sebe opravdu vydalo vše, byl každý z dětských závodníků odměněn malou sladkostí a vzácnou trofejí – bílým tričkem s logem závodu a podpisy Emila a Dany Zátopkových. Takové opravdu nemá jen tak někdo. Je pravdou, že když si Tomík tričko po závodě oblékl, tak si jej celý den nesundal a umínil si, že se s ním musí jít pochlubit i do školy, protože zde byl určitě jediný, kdo takovou trofej vlastní. Závody jej tak nadchly, že není dne, kdy by nešel na hřiště „trénovat běh“, protože příští rok musí určitě všechny porazit.

Tímto musím moc poděkovat všem pořadatelům pod „vedením“ Jiřího Harašty,kterým se podařilo bezchybně zorganizovat nejen 8. ročník Běhu rodným krajem Emila Zátopka, ale hlavně 1. Ročník Lidového běhu a závodů dětí a mládeže. Určitě to nebylo jednoduché, sehnat sponzory a vše nachystat tak, aby byli spokojeni nejen dospělí, ale hlavně děti. Jak jinak je odtrhnout od počítačů , digitálních her a podobné zábavy, než uspořádáním podobných akcí, kde vyhraje každý i když zrovna nestojí na „bedně.“ Snad to nebyla jen první vlaštovka a podobných sportovních akcí se dočkáme i v dalších městech v našem regionu. Ještě jednou díky všem za příjemně prožitou zářijovou sobotu.


Ing.Pavel Rýdl těsně po příjezdu do Kopřivnice

Označeno v Nezařazené, Reportáže, Reportáže - závody 2010
1 komentáře “Běh dětí Kopřivnicí očima ing. Pavla Rýdla
  1. Jiří Harašta napsal:

    Projekt uspořádat Běh dětí Kopřivnici, se zrodil v hlavě Jany Feilhauerové. Pak již následovala tvrdá a náročná práce. Organizační tým pracoval hektickým tempem. Nejpočetnější skupina pomocníků byla z DDM, mladí fotbalisté, manželé Sopuchovi,Veselí, Šimůnkovi. Je to plejáda lidí, která šla do této akce s nadšením. Výrazně nám pomohl i Městký úřad v Kopřivnici. Proto Vám všem patří velké poděkování! Žorž.

Facebook
AK EZ Kopřivnice