Balíček tří akcí

K o p ř i v n i c e,  č t v r t e k   1 7 . l i s t o p a d u

Závod v severské  chůzi

Před měsícem, stačil  nenápadný podnět  ze strany Aleny Knapové a  Jany Povalové, uspořádat závod v severské chůzi.  Po nezbytné schůzce, jsem si napsal podrobný scénař.  Tradičně největším oříškem bylo sehnat organizační tým.  Na můj smeč pobídky okamžitě zareagoval osmdesátiletý  Štefan, který jakoby odstartoval moje snažení. Do dvou dnů se mi podařilo sestavit partu pořadatelů.

dsc_0078

Ve čtvrtek  bylo  zataženo, syrovina. Tyto nepříznivé podmínky neodradilo necelou třicítku  závodníků od účasti na tomto závodě. Na volném prostranství u sportovní haly jsem zahlédl chumel závodníků, kteří  poctivě  strečovali, pod metodickým vedením Aleny Knapové. Již na první pohled se dalo vidět, že to nebyli začátečníci. V deset hodin odstartoval jejich závod. Do čela se hned po úvodních metrech odpoutalo duo Slováků – Tomáš Fianta (Liptovský Mikuláš) a Dušan Greguš (Ružomberok) .Vítězný  Fianta  dolal náročnou,  přes 2,5 km  dlouhou trať za  15:51 min.  Druhý v cíli  Greguš zaostal za ním přes dvě minuty ( 17:59). V ženách  zvítězila Kristina Schejbalová , ze Zlatých hor ( 18:45),  před Lucií Honzíkovou  z Frýdku-Místku (19:28).

Běh kolem koupaliště

Stalo se již tradicí, že Lašskou běžeckou ligu uzavírá  ,,Běh kolem koupaliště.“ Na start závodu se postavilo 35 běžců. Přes nabité studijní povinnosti Ondra Dobiáš z Kopřivnice dokazuje, že si na běhání najde čas. Ondra již po startu vévodil  závodnímu poli. Držel si své tempo a s náskokem doběhl do cíle  (18:32).  Druhý doběhl  náš Milan Sochor (19:36). Podařilo se mu úspěšně odrazit útok Jirky Kramoliše ze štramberského Sokola(19:50).

dsc_0146

V ženách  dominovala naše Darinka Krausová, která  zvítězila v čase 22:12. Druhá byla Kateřina Klepáčová (24:42) ze Slezanu F-M. Třetí místo  obsadila Martina  Mazáčová (26:23) z Příbora.

V kategorii  mužů  nad 40 let zvítězil  náš Radek Raška ( 20:33). Úspěšný byl i další náš běžec, Martin Hrnčíř (21:14), který obsadil třetí místo. Rovněž třetí místo bral i Jirka Zátopek (22:06), v kategorii 50+. Tradičně naší nejúspěšnější kategorií jsou veteráni nad šedesát let. Zde zvítězil Saša Neuwirth ( 21:18), před Pepíkem Kvitou ( 23:35 a Petrem Jelínkem (24:24)

Vyhlášení Lašské běžecké ligy

Po uvedených dvou sportovních akcích se v poledne uskutečnilo v místní ,,Restauraci  Na koupališti“ slavnostní  vyhlášení Lašské běžecké  ligy 2016. “ V kategorii mužů do 39 let zvítězil devatenáctiletý  Ondřej Dobiáš ( Kopřivnice). Druhý byl  Jiří Kramoliš  (Sokol Štramberk) a třetí  místo vybojoval náš  Milan Sochor. V kategorii veteránů – Masters, vítězství  z loňského roku obhájil  náš Saša  Neuwirth. Druhý byl  další náš běžec Josef Kvita.  Pomyslný bronz získal Ivo Nedoma (Příbor). V kategorii žen zvítězila Kateřina Klepáčová ( Slezan Frýdek–Místek). Naše Darina Krausová obsadila druhé místo. Jana Cimprichová (Šenov) byla třetí. Pozornost si zaslouží Saša Neuwirth a Pepík Kvita, kteří absolvovali všech osm závodů letošního ročníku 23. ročníku  Lašské běžecké ligy. Tato soutěž  si získala oblibu v regionu a tím projevila svoji životaschopnost. Věřím, že i v příštím roce navážeme na tuto tradici!